Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2017-12-06; 12:39:03 | Radom
Radomscy wolontariusze nagrodzeni
Podziękowania, gratulacje i nagrody otrzymali młodzi radomscy wolontariusze podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

- Radom jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o działalność organizacji pozarządowych i nasze miasto jest pokazywane jako przykład bardzo dobrej działalności wolontariatu. Nie byłaby ona oczywiście tak piękna, gdyby nie Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka". Wszystkim, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym serdecznie dziękuję - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Tytuł Wolontariusza Roku otrzymała Maja Laskowska, uczennica II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu, która angażuje się m.in. w pracę Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność". Jest też liderką w Arce.

Tradycyjnie, podczas gali, nagrodzono także najlepsze szkolne kluby wolontariatu. Tytuły Klubów Roku trafiły do dawnego PG nr 10 oraz PSP nr 6 w Radomiu.

Obecnie w Radomiu i regionie działa kilkadziesiąt szkolnych klubów wolontariatu zrzeszonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka. Skupiają one ok. 1300 dzieci i młodzieży. Wolontariusze opiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi, pomagają rówieśnikom w nauce oraz uczestniczą w organizacji szeregu imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft