Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-08; 10:00:39 | Kultura
Dwa fortepiany i Młody Muzyk Roku 2018 w ZSM już w niedzielę!
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zaprasza na koncert, podczas którego zostanie zaprezentowana muzyka fortepianowa w wykonaniu solistycznym oraz kameralnym.

Za sprawą znakomitego pianisty Michała Drewnowskiego oraz jego uczniów z klasy maturalnej Kamili Woźniak i Franciszka Bawoła usłyszymy m.in. część I Koncertu fortepianowego g-moll op. 22 nr 2 Camille’a Saint Saens’aoraz Totentanz Franciszka Liszta a także utwory solowe Fryderyka Chopina i Sergiusza Rachmaninowa.

Michał Drewnowski jest cenionym Muzykiem oraz nauczycielem akademickim. Jest nauczycielem fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego podopieczni Franciszek Bawoł oraz Kamilka Woźniak to uczniowie maturalnej klasy w ZSM w Radomiu. Przygotowują się do egzaminu dyplomowego szkoły muzycznej II stopnia, który odbędzie się w kwietniu br.

Dopełnieniem repertuaru fortepianowego będzie występ dwóch obecnie najbardziej utytułowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, Grzegorza Chwalińskiego – perkusisty (nauczyciel: Barbara Galas) i Piotra Motyki – akordeonisty (nauczyciel: Artur Miedziński). Obydwaj mają niezwykle bogatą biografię artystyczną, Są laureatami licznych konkursów instrumentalnych w kraju i za granicą, byli obdarowywani stypendiami i nagrodami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Radomia i in. 5 marca br. wystąpili w półfinałowym koncercie niezwykle prestiżowego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz TVP Kultura MŁODY MUZYK ROKU 2018. Uzyskali kwalifikację do koncertu finałowego, który odbędzie się 20 marca br. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji w Edynburgu. Kto wie, być może w najbliższą niedzielę tj. 11 marca br. podczas radomskiego koncertu usłyszymy polskiego reprezentanta do Edynburga.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 marca 2018 roku, godz. 18, w sala Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego. Wstęp za zaproszeniami

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft