Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-09; 12:02:30 | Radom
Nowy sprzęt dla RSS za unijne pieniądze
O nowy, specjalistyczny sprzęt wzbogaci się w tym roku Oddział Kardiologiczny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zakup zostanie dofinansowany z funduszy unijnych. Placówka otrzyma na ten cel ponad 1,5 miliona złotych.

– Gratuluję kolejnego, dobrze przygotowanego projektu, który został wysoko oceniony. Szpital ma swoje potrzeby i jestem przekonany, że to nie ostatni zakup, który zostanie sfinansowany z unijnych funduszy - mówił, podpisując umowę, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Łączna wartość sprzętu, który wkrótce trafi na Oddział Kardiologiczny to prawie 2 miliony złotych. Będą to m.in. aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii , który pozwoli na stałe monitorowanie EKG pacjenta, który może poruszać się po oddziale, nowoczesny echokardiograf, system Holter EKG i ciśnienia oraz stół do testów pochyleniowych. – Konsekwentnie zmieniamy Radom i cieszę się, że jest to odczuwalne także w obszarze ochrony zdrowia. Jestem przekonany, że ten nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomniał natomiast, że to już kolejna inwestycja w szpitalu dofinansowana z funduszy unijnych. – Kilka miesięcy temu podpisaliśmy umowę na wprowadzenie systemu e-usług, które mają znacznie usprawnić obsługę pacjentów. To projekto wartości 11,5 miliona złotych. Został tez złożony i obecnie jest oceniany wniosek na 11 milionów złotych dotyczący przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych i zakupu kolejnego sprzętu. Przygotowujemy także wniosek dotyczący termomodernizacji budynków – wyliczał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Oddział Kardiologiczny, który dzięki podpisanej dziś umowie wzbogaci się o nowy sprzęt, liczy 46 łóżek, w tym 10 intensywnego nadzoru kardiologicznego. W oddziale rocznie hospitalizowanych jest około 3 tysięcy pacjentów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft