Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-09; 12:02:30 | Radom
Nowy sprzęt dla RSS za unijne pieniądze
O nowy, specjalistyczny sprzęt wzbogaci się w tym roku Oddział Kardiologiczny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zakup zostanie dofinansowany z funduszy unijnych. Placówka otrzyma na ten cel ponad 1,5 miliona złotych.

– Gratuluję kolejnego, dobrze przygotowanego projektu, który został wysoko oceniony. Szpital ma swoje potrzeby i jestem przekonany, że to nie ostatni zakup, który zostanie sfinansowany z unijnych funduszy - mówił, podpisując umowę, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Łączna wartość sprzętu, który wkrótce trafi na Oddział Kardiologiczny to prawie 2 miliony złotych. Będą to m.in. aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii , który pozwoli na stałe monitorowanie EKG pacjenta, który może poruszać się po oddziale, nowoczesny echokardiograf, system Holter EKG i ciśnienia oraz stół do testów pochyleniowych. – Konsekwentnie zmieniamy Radom i cieszę się, że jest to odczuwalne także w obszarze ochrony zdrowia. Jestem przekonany, że ten nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik przypomniał natomiast, że to już kolejna inwestycja w szpitalu dofinansowana z funduszy unijnych. – Kilka miesięcy temu podpisaliśmy umowę na wprowadzenie systemu e-usług, które mają znacznie usprawnić obsługę pacjentów. To projekto wartości 11,5 miliona złotych. Został tez złożony i obecnie jest oceniany wniosek na 11 milionów złotych dotyczący przebudowy centralnej sterylizatorni, remontów poradni specjalistycznych i zakupu kolejnego sprzętu. Przygotowujemy także wniosek dotyczący termomodernizacji budynków – wyliczał wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Oddział Kardiologiczny, który dzięki podpisanej dziś umowie wzbogaci się o nowy sprzęt, liczy 46 łóżek, w tym 10 intensywnego nadzoru kardiologicznego. W oddziale rocznie hospitalizowanych jest około 3 tysięcy pacjentów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft