Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-03-10; 19:43:44 | Radom
93 mln zł na przebudowę Alei Wojska Polskiego. Umowa podpisana
W sobotę, 10 marca, podpisana została w Radomiu umowa na przebudowę alei Wojska Polskiego. Dokument podpisał m.in. wicewojewoda, Artur Standowicz. - Inwestycja otrzymała maksymalne możliwe dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 procent, czyli ponad 93 miliony złotych. Teraz czekamy na ruch prezydenta Radomia - podkreślił wicewojewoda

- To jedna z najważniejszych dróg w Polsce. Cieszę się ze sprawności naszej radomskiej drużyny i całego rządu. To ona pozwoliła na to, że możemy mierzyć się z taką inwestycją - podkreślił poseł Andrzej Kosztowniak, który wspólnie z europosłem, Zbigniewem Kuźmiukiem, wicemarszałkiem Senatu Adamem Bielanem, wiceministrem MON Wojciechem Skurkiewiczem, ministrem Markiem Suskim oraz poseł Anną Kwiecień, wzięli udział w konferencji.

- W poniedziałek podpisana umowa trafi na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego i mam nadzieję, że ją podpisze i będzie mógł ruszyć dalszy proces. Umowa opiewa na 93 mln złotych w rozbiciu na trzy lata. Jest to pełne dofinansowanie w zakresie, w jakim zwrócił się do wojewody prezydent. Pozostaje trzymać kciuki za bardzo dobrą decyzję i jak najszybsze wejście na plac budowy - podsumował wicewojewoda, Artur Standowicz.

Jeszcze przed południem do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie prezydenta Radomia, w którym czytamy: - Po dogłębnej analizie projektu umowy o udzielenie dotacji na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi krajowej nr 9 12 w Radomiu – ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej” dostarczonej przez służby wojewody, przesłałem wojewodzie mazowieckiemu szereg uwag do projektu. W szczególności wątpliwości budzi § 6 ust. 3. – 5. dotyczący możliwości wstrzymania finansowania i rozwiązania umowy. Zapisy te, podobnie jak szereg innych, które budzą wątpliwości, powinny być w mojej ocenie przedmiotem niezwłocznych ustaleń prawników urzędu miejskiego oraz urzędu wojewódzkiego.

Zgromadzeni na konferencji przekonywali jednak, że takie umowy są standardem i podobne podpisują samorządy w całym kraju.

fot. Facebook
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft