Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-12; 11:09:52 | Kultura
Wyjątkowa formuła "Zaułka kultury" [GALERIA]
Przebojem Jerzego Połomskiego „Bo z dziewczynami” chór szkolny rozpoczął tegoroczny „Zaułek kultury” w PSP w Rudzie Wielkiej. Druga edycja była poświęcona właśnie kobietom, z okazji przypadającego 8 marca ich święta.

Formuła programu nawiązywała do telewizji śniadaniowej. Były więc rozmowy z zaproszonymi gośćmi m.in. o zarządzaniu przez kobiety, o typach bohaterek w literaturze oraz o zdrowiu pań. Oprócz tego na scenie uczniowie, absolwenci, rodzice wykonali przepiękne wiersze i piosenki o kobietach. Zespół IGREK zaprezentował bardzo energetyczny taniec nowoczesny, najmłodsze uczestniczki – widowiskowy układ gimnastyki artystycznej, a szkolny kabaret BIS wyśmiał kilka przywar kobiet. Niesamowitą scenerię spotkania tworzyły obrazy autorstwa absolwentów szkoły oraz konkursowe prace uczniów. Goście Zaułka obejrzeli również film z wywiadami przeprowadzonymi wśród panów na temat pań. O roli kobiet, o tym, co to są fiszbiny i cellulit mówili wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, sołtys Wojciech Kolasa, listonosz Marek Włodarczyk oraz piosenkarz Norbi.

- Przedstawiliśmy ciekawy, bogaty, dynamiczny program. Różnorodność form pozwoliła wielu osobom zaprezentować swoje talenty, pokazać rówieśnikom sposób na spędzanie wolnego czasu – podsumowała Dorota Kwaśniewska, koordynator Zaułka.

- Takie przedsięwzięcia integrują społeczność lokalną, która może się spotkać, wspólnie kontemplować sztukę, po prostu miło spędzić czas – dodała dyrektor szkoły Iwona Kwaśniewska.

Dzięki wsparciu władz starostwa powiatowego i gminy Wierzbica impreza zyskała na atrakcyjności. Największej pomocy jak zawsze udzielili rodzice. Dzięki ich zaangażowaniu organizatorzy mogli zrealizować wiele pomysłów scenicznych. Dzień Kobiet w Rudzie Wielkiej był wyjątkowy, pełen emocji i pozostawił dużo miłych wrażeń i cudownych wspomnień.

Galerię zdjęć z wydarzenia możecie obejrzeć klikając TUTAJ

fotografie pochodzą z archiwum organizatorów
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft