Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-12; 11:56:13 | Radom
W Radomiu będzie Wielkanoc dla samotnych
Już po raz drugi Fundacja Wolne Miejsce zorganizuje w Radomiu święta dla osób samotnych. Tym razem 1 kwietnia wszyscy chętni będą mieli okazję spotkać się na śniadaniu wielkanocnym.

- Chcemy gościć wszystkich tych, którzy będą tego potrzebować, bez względu na status majątkowy. Chcemy ich zaprosić na święta, na to wolne miejsce przy stole, aby wspólnie świętować najbardziej radosny dzień w roku. Ten dzień to symbol nadziei i my tę nadzieję chcemy przełożyć na taki wymiar praktyczny – mówi założyciel fundacji Mikołaj Rykowski.

Na wielkanocnym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw. Organizatorzy będą przygotowani na przyjęcie kilkuset osób. Gospodarzem Wielkanocy dla samotnych w Radomiu będzie Zespół Szkół Budowlanych.

- Po wieczerzy wigilijnej widzimy, że jest duże zainteresowanie takimi akcjami. Nie chcemy, żeby w Radomiu były osoby samotne, a w przypadku świąt ta samotność doskwiera najbardziej. Dlatego kontynuujemy organizację świąt dla samotnych i cieszymy się, że kontynuacją tego jest śniadanie wielkanocne. I właśnie w ten pierwszy dzień świąt osoby, które byłyby same w domu będą mogły się spotkać i złożyć sobie życzenia – zaznacza zastępca prezydenta Jerzy Zawodnik.

Pracy będzie dużo, dlatego organizatorzy apelują o pomoc do wszystkich, którzy w charakterze wolontariuszy zechcą pomóc w organizacji śniadania wielkanocnego dla osób samotnych. Spotkania dla osób zainteresowanych współpracą będą się odbywały cyklicznie, pierwsze z nich już w piątek (9 marca) o godz. 17.45 w Centrum Organizacji Pozarządowych, przy ulicy Struga 1. O kolejnych organizatorzy będą informować za pomocą fanpage’u na Facebooku: Wolne Miejsce – Radom.

Śniadanie wielkanocne odbędzie się 1 kwietnia, o godzinie 9.00 - informuje strona Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft