Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-12; 12:14:34 | Kultura
Jubileusz Trzeszczących Wierszyków
Przed nami jubileuszowy, V Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Trzeszczące Wierszyki” i po raz pierwszy jego regionalna edycja.

Ponad 30 dzieci z 11 radomskich szkół podstawowych weźmie udział w V Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Trzeszczące Wierszyki”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 marca 2018 r. o godz. 11 w SDK „IGREK na Plantach.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z klas 0-III, które w tym roku szkolnym uczestniczą w terapii logopedycznej. Jego ideą jest pokazanie postępów dzieci, nagrodzenie ich za włożony już wysiłek oraz zachęcenie do dalszej pracy.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski, a patronat literacki – Agnieszka Frączek, autorka wierszy dla dzieci m.in. zbioru pt. „Trzeszczące Wierszyki”.

Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Urszula Chudoba – logopeda, sekretarz Towarzystwa Logopedycznego w Radomiu - przewodniczącą jury, Małgorzata Gumińska – logopeda, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu, Renata Kucharczyk, - logopeda z PPP nr 2 w Radomiu, Danuta Dolecka – aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Anna Drela, dziennikarka.

Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru odpowiedni do wady wymowy dziecka, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Za każde z kryterium uczestnik otrzyma od 0 do 5 punktów od każdego jurora. Maksymalnie może zatem uzyskać 75 punktów.

W tym konkursie nie ma przegranych. Poza I, II i III miejscem przyznawane są wyróżnienia. Zwycięzca konkursu zdobędzie statuetkę i tytuł „Radomskiego Mistrza Trzeszczących Wierszyków 2018”. Laureaci oraz dzieci wyróżnione otrzymają nagrody.

Pięcioro najlepszych uczestników będzie reprezentować Radom w I Regionalnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Trzeszczące Wierszyki”, który odbędzie się 16 kwietnia w „Kuźni Artystycznej” w Radomiu. Poza Laureatami z Radomia wezmą w nim udział dzieci z powiatów z terenu dawnego województwa radomskiego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia. Należy je przesyłać na e-mail: magdask22@o2.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w starostwach powiatowych lub u organizatora, el. 501541082. Gościem specjalnym będzie patronka literacka konkursu, p. Agnieszka Frączek. Zwycięzca otrzyma tytuł i statuetkę Regionalnego Mistrza Trzeszczących Wierszyków 2018 oraz nagrody rzeczowe. Wyłonienia zostaną również dwaj wicemistrzowie. Wszyscy uczestnicy otrzymają wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. W załączeniu regulamin i karta głoszenia - informuje Magdalena Sulich-Parzonko, neurologopeda, pomysłodawca i organizator konkursu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft