Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-12; 12:14:34 | Kultura
Jubileusz Trzeszczących Wierszyków
Przed nami jubileuszowy, V Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Trzeszczące Wierszyki” i po raz pierwszy jego regionalna edycja.

Ponad 30 dzieci z 11 radomskich szkół podstawowych weźmie udział w V Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Trzeszczące Wierszyki”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 19 marca 2018 r. o godz. 11 w SDK „IGREK na Plantach.

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci z klas 0-III, które w tym roku szkolnym uczestniczą w terapii logopedycznej. Jego ideą jest pokazanie postępów dzieci, nagrodzenie ich za włożony już wysiłek oraz zachęcenie do dalszej pracy.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski, a patronat literacki – Agnieszka Frączek, autorka wierszy dla dzieci m.in. zbioru pt. „Trzeszczące Wierszyki”.

Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Urszula Chudoba – logopeda, sekretarz Towarzystwa Logopedycznego w Radomiu - przewodniczącą jury, Małgorzata Gumińska – logopeda, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu, Renata Kucharczyk, - logopeda z PPP nr 2 w Radomiu, Danuta Dolecka – aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Anna Drela, dziennikarka.

Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru odpowiedni do wady wymowy dziecka, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Za każde z kryterium uczestnik otrzyma od 0 do 5 punktów od każdego jurora. Maksymalnie może zatem uzyskać 75 punktów.

W tym konkursie nie ma przegranych. Poza I, II i III miejscem przyznawane są wyróżnienia. Zwycięzca konkursu zdobędzie statuetkę i tytuł „Radomskiego Mistrza Trzeszczących Wierszyków 2018”. Laureaci oraz dzieci wyróżnione otrzymają nagrody.

Pięcioro najlepszych uczestników będzie reprezentować Radom w I Regionalnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Trzeszczące Wierszyki”, który odbędzie się 16 kwietnia w „Kuźni Artystycznej” w Radomiu. Poza Laureatami z Radomia wezmą w nim udział dzieci z powiatów z terenu dawnego województwa radomskiego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia. Należy je przesyłać na e-mail: magdask22@o2.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w starostwach powiatowych lub u organizatora, el. 501541082. Gościem specjalnym będzie patronka literacka konkursu, p. Agnieszka Frączek. Zwycięzca otrzyma tytuł i statuetkę Regionalnego Mistrza Trzeszczących Wierszyków 2018 oraz nagrody rzeczowe. Wyłonienia zostaną również dwaj wicemistrzowie. Wszyscy uczestnicy otrzymają wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. W załączeniu regulamin i karta głoszenia - informuje Magdalena Sulich-Parzonko, neurologopeda, pomysłodawca i organizator konkursu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft