Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-13; 12:03:03 | Radom
Osiem psów zamkniętych w aucie
Osiem psów zamkniętych było w samochodzie osobowym, który zaparkowany był na osiedlu XV-lecia w Radomiu.

W dniu 11 marca 2018 roku do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu zadzwonił mieszkaniec osiedla XV lecie, zgłaszając dużą ilość psów zamkniętych od kilku godzin w samochodzie osobowym zaparkowanym na parkingu przy ulicy Żwirki i Wigury 35.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia ekopatrol Referatu Ochrony Środowiska i Dyżurnych pełniący służbę patrolową na terenie miasta Radomia.

Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili fakt iż w pojeździe Opel znajduje się zamkniętych osiem psów. Trzy psy znajdujące się wewnątrz pojazdu były uwiązane na smyczach o długości około 40 cm, jeden pies posiadał kaganiec, natomiast pozostałe przemieszczały się luzem po całym pojeździe.

Za pośrednictwem dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu ustalono właściciela pojazdu. Okazała się nim mieszkanka Kielc. W związku z powyższym strażnicy poprosili o pomoc Straż Miejską w Kielcach, która udała się do miejsca zameldowania właściciela pojazdu Opel, jednakże nie zastała nikogo. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariuszom ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu udało się ustalić miejsce aktualnego pobytu właścicielki pojazdu Opel, w którym zamknięte były psy.

Kobietę wylegitymowano a następnie nałożono na nią mandaty karne w wysokości 200 zł (podstawa prawna: art. 37 ust.1 ustawy o ochronie zwierząt).

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft