Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-13; 12:03:03 | Radom
Osiem psów zamkniętych w aucie
Osiem psów zamkniętych było w samochodzie osobowym, który zaparkowany był na osiedlu XV-lecia w Radomiu.

W dniu 11 marca 2018 roku do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu zadzwonił mieszkaniec osiedla XV lecie, zgłaszając dużą ilość psów zamkniętych od kilku godzin w samochodzie osobowym zaparkowanym na parkingu przy ulicy Żwirki i Wigury 35.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia ekopatrol Referatu Ochrony Środowiska i Dyżurnych pełniący służbę patrolową na terenie miasta Radomia.

Po przybyciu na miejsce strażnicy potwierdzili fakt iż w pojeździe Opel znajduje się zamkniętych osiem psów. Trzy psy znajdujące się wewnątrz pojazdu były uwiązane na smyczach o długości około 40 cm, jeden pies posiadał kaganiec, natomiast pozostałe przemieszczały się luzem po całym pojeździe.

Za pośrednictwem dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu ustalono właściciela pojazdu. Okazała się nim mieszkanka Kielc. W związku z powyższym strażnicy poprosili o pomoc Straż Miejską w Kielcach, która udała się do miejsca zameldowania właściciela pojazdu Opel, jednakże nie zastała nikogo. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariuszom ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu udało się ustalić miejsce aktualnego pobytu właścicielki pojazdu Opel, w którym zamknięte były psy.

Kobietę wylegitymowano a następnie nałożono na nią mandaty karne w wysokości 200 zł (podstawa prawna: art. 37 ust.1 ustawy o ochronie zwierząt).

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft