Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-13; 12:11:23 | Radom
Kampania przeciwko handlowi ludźmi
Kampania informacyjno-edukacyjna na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi zostanie przeprowadzona w środę, 14 marca w Radomiu. We współpracy z Urzędem Miejskim organizuje ją Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policja i Straż Graniczna.

Kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi. Jest to zagrożenie, które czyha zarówno w Polsce jak i w sytuacjach, gdy ktoś decyduje się na wyjazd do innego kraju, np. w poszukiwaniu zatrudnienia. W załączonym dokumencie znajduje się więcej informacji na temat samego zjawiska oraz walki z nim.

W środę w centrum Radomia pojawi się czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który przykuwa uwagę i pozwala na dotarcie z przekazem kampanii do szerokiego grona zainteresowanych osób. Informacji na temat zagrożeń będą udzielać przedstawiciele wielu instytucji, zarówno polskich (MSWiA, Policja, Straż Graniczna, Fundacja LaStrada, Armia Zbawienia) jak i brytyjskich (Ambasada Brytyjska, National Crime Agency - agencja do spraw walki z poważną przestępczością, Gangmasters and Labour Abuse Authority - agencja do spraw walki z nadużyciami w pracy). Organizatorzy planują także kilka przedstawień teatru ulicznego.

Program:
10.00 – Początek kampanii – autobus parkuje na Placu Corazziego.
10.00 – 15.30 – Autobus kampanijny przyjmować będzie grupy uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
12.00-12.30- oficjalne spotkanie Prezydenta Radosława Witkowskiego z Zastępcą Ambasadora Brytyjskiego David’a Reed’a w gabinecie prezydenta.
12.30 – Oficjalna część kampanii przy autobusie (Plac Corazziego) – teatr uliczny, możliwość zwiedzania autobusu dla mediów, uczestników warsztatów.
12.45 – Krótkie wystąpienia Prezydenta Radomia – Pana Radosława Witkowskiego oraz Zastępcy Ambasadora Brytyjskiego Pana David’a Reed’a
13.00 – 15.00 – Warsztaty dla pracowników urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej oraz nauczycieli/dyrekcji szkół w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
15.30 – autobus przemieszcza się do drugiej lokalizacji – Plac Konstytucji.
15.45-19.00 – kampania dla przechodniów na Placu Konstytucji.
19.00 – autobus opuszcza Plac Konstytucji

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft