Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-13; 13:59:47 | Radom
Sześć autobusów przegubowych zamierza wyleasingować MPK Radom
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu ogłosiło przetarg na dostawę w formie leasingu operacyjnego, z możliwością wykupu, sześciu fabrycznie nowych autobusów przegubowych. Pojazdy te muszą być niskopodłogowe, klimatyzowane i monitorowane, z Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i kasownikami do karty miejskiej.

Osiem poprzednich fabrycznie nowych przegubowców (na zdjęciu) miasto kupiło dla MPK Radom w 2014 roku w ramach projektu unijnego. Potem miejski operator przewozów sukcesywnie wymieniał tabor na nowszy, ale sprowadzane były przede wszystkim autobusy używane, zarówno 12-, jak też 18-metrowe. Teraz firma z ulicy Wjazdowej ogłosiła przetarg na leasing sześciu nowych przegubowców jednej marki. Muszą one być niskopodłogowe, z klimatyzacją i monitoringiem. Każdy pojazd będzie miał czworo dwuskrzydłowych drzwi, elektroniczne wyświetlacze, a także systemy tak zwanego ciepłego guzika, informacji pasażerskiej (w tym monitory LCD i głosowe zapowiedzi przystanków) oraz karty miejskiej. Wozy będą oczywiście pomalowane w obecnie obowiązujące barwy miejskie w celu ich identyfikacji z marką Radomia.

Autobusy mają być wzięte w leasing na 120 miesięcy, czyli 10 lat. Zamawiający może potem odkupić je za 1 procent wartości netto przedmiotu leasingu. Dostarczenie pojazdów ma nastąpić w czasie 170 dni od udzielenia zamówienia. Otwarcie ofert odbędzie się 13 kwietnia w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ulicy Wjazdowej 4.

- To nie koniec zmian, bo kolejnych 10 nowych, elektrycznych przegubowców chcemy kupić przy wsparciu funduszy unijnych w ramach przygotowywanego projektu multimodalnego - zapowiada prezydent miasta Radosław Witkowski. Przypomnijmy, że tabor radomskiej komunikacji miejskiej jest sukcesywnie wymieniany na nowszy również w wyniku ogłaszanych przez nas przetargów na obsługę przewozów. Od 2016 roku na liniach 3, 8 i 13 jezdżą aż 24 fabrycznie nowe autobusy marki Solaris Urbino 12, a podczas tegorocznych wakacji 10-letnie solarisy firmy Michalczewski będą zastąpione pojazdami Autosan Sancity M12LF - prosto z fabryki. Wyjadą one wówczas do obsługi linii 1, 2, 5, 6 i 26 - informuje strona MZDiK-u.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft