Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-03-13; 14:07:38 | Radom
Rekordowa zbiórka dla zwierzaków!
Prawie półtorej tony karmy i ponad setkę materiałów potrzebnych do wyłożenia boksów przekazał Urząd Miejski w Radomiu na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Witosa. To efekt zbiórki prowadzonej w magistracie od 19 lutego do 4 marca. W akcję włączyły się zarówno osoby prywatne jak również grupy osób i różnego rodzaju instytucje, w tym także radomskie szkoły.


- Chcemy troszczyć się o naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego wzorem lat ubiegłych w tym roku również zorganizowaliśmy zbiórkę karmy. Cieszę się, że los bezdomnych zwierząt nie jest radomianom obojętny i tak chętnie włączają się w tę szlachetną akcję. Nie zapominamy też o warunkach bytowych schroniska. Dlatego ogłosiliśmy przetarg na remont części przegród w budynkach i wymianę nawierzchni wybiegów – informuje prezydent Radosław Witkowski.

Dzięki hojności radomian udało się przekazać radomskiemu schronisku karmę mokrą oraz suchą, kasze, ryż i makarony, a także koce, poduszki, kołdry i miski dla zwierząt.

- Każda ilość karmy jest dla nas niezbędna. Przy tej liczbie zwierząt karma rozchodzi się bardzo szybko. Jest to już kolejna edycja zbiórki dla naszych zwierząt. Bardzo dziękujemy za opiekę i wsparcie ze strony władz miasta – zaznacza Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Przy okazji wizyty w schronisku prezydent wraz z przedstawicielami schroniska zachęcał do odpowiedzialnej adopcji.

- Obecnie w schronisku przebywa 580 zwierzaków i każdy kto decyduje, że chce mieć w swoim gospodarstwie domowym pieska, warto przede wszystkim rozważyć w pierwszej kolejności adopcję zwierzaka z radomskiego schroniska – mówi prezydent Radosław Witkowski.

- Naszym marzeniem jest, aby zejść przynajmniej do liczby 300 zwierząt, tak jak schronisko było pierwotnie zaprojektowane. Stan przepełnienia dokucza przede wszystkim zwierzętom, bo ich warunki są po prostu złe. W boksie, w którym powinno przebywać trzy psy jest ich sześć lub siedem. Prosimy zawsze, że jeśli ktoś ma taki plan i chciałby swoją rodzinę powiększyć o kolejnego domownika, a mianowicie czworonoga, to żeby pierwsze swoje kroki kierował do nas – apeluje Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Cały czas trwa rozliczanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Prezydent zachęcał mieszkańców do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Na liście uprawnionych do jego otrzymania znajduje się także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft