Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-13; 14:07:38 | Radom
Rekordowa zbiórka dla zwierzaków!
Prawie półtorej tony karmy i ponad setkę materiałów potrzebnych do wyłożenia boksów przekazał Urząd Miejski w Radomiu na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Witosa. To efekt zbiórki prowadzonej w magistracie od 19 lutego do 4 marca. W akcję włączyły się zarówno osoby prywatne jak również grupy osób i różnego rodzaju instytucje, w tym także radomskie szkoły.


- Chcemy troszczyć się o naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego wzorem lat ubiegłych w tym roku również zorganizowaliśmy zbiórkę karmy. Cieszę się, że los bezdomnych zwierząt nie jest radomianom obojętny i tak chętnie włączają się w tę szlachetną akcję. Nie zapominamy też o warunkach bytowych schroniska. Dlatego ogłosiliśmy przetarg na remont części przegród w budynkach i wymianę nawierzchni wybiegów – informuje prezydent Radosław Witkowski.

Dzięki hojności radomian udało się przekazać radomskiemu schronisku karmę mokrą oraz suchą, kasze, ryż i makarony, a także koce, poduszki, kołdry i miski dla zwierząt.

- Każda ilość karmy jest dla nas niezbędna. Przy tej liczbie zwierząt karma rozchodzi się bardzo szybko. Jest to już kolejna edycja zbiórki dla naszych zwierząt. Bardzo dziękujemy za opiekę i wsparcie ze strony władz miasta – zaznacza Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Przy okazji wizyty w schronisku prezydent wraz z przedstawicielami schroniska zachęcał do odpowiedzialnej adopcji.

- Obecnie w schronisku przebywa 580 zwierzaków i każdy kto decyduje, że chce mieć w swoim gospodarstwie domowym pieska, warto przede wszystkim rozważyć w pierwszej kolejności adopcję zwierzaka z radomskiego schroniska – mówi prezydent Radosław Witkowski.

- Naszym marzeniem jest, aby zejść przynajmniej do liczby 300 zwierząt, tak jak schronisko było pierwotnie zaprojektowane. Stan przepełnienia dokucza przede wszystkim zwierzętom, bo ich warunki są po prostu złe. W boksie, w którym powinno przebywać trzy psy jest ich sześć lub siedem. Prosimy zawsze, że jeśli ktoś ma taki plan i chciałby swoją rodzinę powiększyć o kolejnego domownika, a mianowicie czworonoga, to żeby pierwsze swoje kroki kierował do nas – apeluje Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Cały czas trwa rozliczanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Prezydent zachęcał mieszkańców do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Na liście uprawnionych do jego otrzymania znajduje się także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft