Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-03-15; 13:53:28 | Edukacja
Nowoczesny sprzęt trafił do Radomia
Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu jako pierwsza placówka oświatowa otrzymał nowoczesny sprzęt w ramach inauguracji akcji „Drukarka 3D dla edukacji”. Drukarkę 3D Zortrax M200 bezpłatnie przekazała firma 3D Phoenix z Warszawy.

- Zauważyliśmy ogromną niszę i potrzebę edukacji. W związku z tym wzięliśmy też na swoje barki tę odpowiedzialność i chcemy nieść kaganek oświaty. Chcemy pokazywać młodzieży, ale również dorosłym, czym jest druk 3D, w jaki sposób można druk 3D wykorzystać i gdzie ten druk można wykorzystać. Chcemy, żeby druk 3D nie kojarzył się tylko i wyłącznie z przemysłem. Może on służyć znakomicie przy wydruku pomocy dydaktycznych – zaznaczyła Patrycja Kacprzyk, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy 3D Phoenix.

Drukarka będzie służyć radomskim szkołom, dlatego co kilka tygodni lub kilka miesięcy sprzęt będzie przekazywany kolejnym placówkom. Urządzenie ma pokazać zalety oraz jego możliwości na każdym etapie nauczania. Zarządcą drukarki jest Urząd Miejski.

- Ta drukarka trafiła do Radomia dzięki firmie „Piotr i Paweł”, która była takim motorem napędzającym to przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że rzeczy, których młodzież się dzięki niej nauczy, będzie mogła w przyszłości wykorzystać na ścieżce zawodowej kariery. Wierzę, że drukarka będzie jak najlepiej służyć wszystkim szkołom i mam nadzieję, że placówki, które jeszcze takiej drukarki nie mają będą zainteresowane ich zakupem w przyszłości i kształceniem również w takim kierunku – mówił podczas oficjalnego przekazania drukarki zastępca prezydenta Radomia Konrad Frysztak.

Zadowolenia z otrzymania drukarki nie krył także dyrektor „elektronika”, do którego sprzęt trafił jako pierwszy.

- My posiadamy drukarkę 3D. Nasi uczniowie sami projektują, odwzorowują przedmioty, które później na lekcjach są wykorzystywane. Samo urządzenie jest ciche, niezwykle precyzyjne, a przede wszystkim proste w obsłudze. Bardzo się cieszymy, że taki sprzęt trafił do naszej szkoły – podkreślił Konrad Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

Drukarka 3D Zortrax M200 to niezawodna i solidna maszyna. To konstrukcja, która od wielu lat jest wyróżniana i polecana przez branżowe magazyny i portale. Służy zarówno niezależnym projektantom, przedsiębiorstwom, ale także placówkom edukacyjnym. Jeszcze w tym roku we współpracy z firmą 3D Phoenix miasto zorganizuje w Radomiu konferencję naukową połączoną z praktycznymi warsztatami z druku 3D dla zainteresowanych pedagogów ze szkół ponadgimnazjalnych - informuje stron


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft