Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-08; 15:03:06 | Radomski
Perły Powiatu - oto twarze radomskiego biznesu!
Po raz siódmy Starostwo Powiatowe zorganizowało Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego "Perła Powiatu", który jest tradycyjną okazją do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej najbardziej skutecznych szefów firm i gospodarstw. Stanowi także promocję innowacyjnych przedsięwzięć oraz rozwiązań.

Głównym celem konkursu było wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2017 roku.

O wyjątkowy klimat tegorocznej imprezy zadbali nie tylko licznie przybyli goście, ale zwłaszcza prowadzący, Magdalena Gliszczyńska, naczelnik wydziału promocji Starostwa Radomskiego, Marek Oleszczuk oraz gwiazda wieczoru, Jerzy Kryszak. Wyjątkowość tegorocznej gali finałowej podkreślona została poprzez miejsce, gdzie się ona odbyła. Miała miejsce w otwartej kilkadziesiąt minut wcześniej sali widowiskowo-kinowej w Iłży.

Współzawodnictwo tradycyjnie odbyło się w pięciu kategoriach: Mała Firma Roku (zatrudniająca mniej niż 30 pracowników), Firma Roku (zatrudniająca 30 i więcej pracowników), Produkt Roku, Małe Gospodarstwo Rolne (powierzchnia mniej niż 20 ha) oraz Gospodarstwo Rolne (powierzchnia 20 ha i powyżej). Kandydatów do poszczególnych kategorii zgłaszać mogli burmistrzowie i wójtowie, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników, a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu. Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała kapituła, na której czele stał starosta radomski Mirosław Ślifirczyk. Warto podkreślić, że kandydaci do poszczególnych kategorii nie byli przypadkowi, ale musieli spełniać warunki określone w Regulaminie Konkursu zatwierdzonym przez Zarząd Powiatu Radomskiego. - To najlepsi z najlepszych. Ci, którzy pracują dla dobra powiatu, ale i całego naszego kraju. By żyło nam się lepiej - prezentowali zgodnie tegorocznych triumfatorów starosta Mirosław Ślifirczyk oraz Katarzyna Wielocha, wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.

I tak, Małą Firmą 2017 roku zostało GUSTAW s.c. Halina Góralska i Karol Góralski, zgłoszona przez Urząd Gminy w Iłży. Firmą 2017 roku zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "JANHAS" Monika Banasik, zgłoszona przez Urząd Gminy w Goździe. Małym Gospodarstwem Rolnym 2017 roku zostało Gospodarstwo Rolne Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych LIDIA i RYSZARD Siara z Mniszka (gmina Wolanów). Gospodarstwem Rolnym 2017 roku zostało gospodarstwo Jacka Czajkowskiego - Produkcja Rosłinna - Sadownictwo z Dąbrówki Zabłotniej, zgłoszone przez Urząd Gminy w Kowali. W kategorii Produkt Roku perłę zgarnęły Skaryszewskie Miody Pszczele Firmy Handlowo-Usługowej Monika Mrożek.

Nagrodę specjalną w tym roku otrzymało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" za multimedialnie centrum edukacji lokalnej MULTICEL oraz działalność edukacyjną i promocyjną

- Dziękuję każdej z firm - zarówno tym wyróżnionym, jak i nominowanym, za ogromny wkład w rozwój Powiatu Radomskiego. Bez Was, nie byłby on taki sam. Nie poprzestawajcie w swojej pracy - apelował do zgromadzonych Starosta Radomski, Mirosław Ślifirczyk.

Wkrótce zaprezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft