Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-11; 16:32:26 | Radom
Powstanie Centrum Aktywności Seniorów
Centrum Aktywności Seniorów powstanie w Radomiu jeszcze w tym roku przy ulicy Traugutta 31/33. Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę pomieszczeń mieszczących się na parterze budynku. Prace mają się zakończyć w ciągu trzech miesięcy od dania podpisania umowy.

– Centrum, które planujemy uruchomić to jeden z punktów programu „Siła w Seniorach”. Chcemy dać tej grupie wiekowej jak najwięcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Nowoczesne miasto musi odpowiadać na potrzeby wszystkich mieszkańców, zarówno tych młodszych jak i tych starszych - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W Centrum Aktywności Seniorów osoby starsze będą mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, w tym kulturalnych czy rekreacyjnych. – Pomysłów jest wiele, ale chcemy, by to sami seniorzy decydowali o tym, co będzie się działo w Centrum. Planujemy również uruchomić przy ulicy Traugutta punkt konsultacyjny. Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z porad prawnych oraz spotkać się z psychologiem, terapeutą uzależnień, policjantem czy strażnikiem miejskim – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy, że program "Siła w Seniorach" obejmuje nie tylko działania związane z aktywnością, ale także ze zdrowiem i bezpieczeństwem. W planach jest m.in. uruchomienie poradni geriatrycznej oraz zakup czujników czadu, które będą za darmo przekazywane seniorom mającym u siebie w mieszkaniu piecyki kąpielowe lub piece węglowe - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft