Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-12; 20:29:51 | Radom
Rowerzyści zainaugurują sezon już w sobotę
W najbliższą sobotę, 14 kwietnia 2018 o godz. 15 na pl. Konstytucji 3-go Maja odbędzie się radomska inauguracja sezonu rowerowego. Na fanów jednośladów czeka mnóstwo atrakcji, w tym zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami. Nextbike, operator Radomskiego Roweru Miejskiego zapewnił m.in. vouchery do wykorzystania przez użytkowników systemu. Fani historii będą mogli także odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów.

W sobotnie popołudnie centrum Radomia należeć będzie do rowerzystów, którzy oficjalnie zainaugurują sezon. - Trwają kampanie mające na celu uświadomienie o zagrożeniach istniejących na drogach. Ten temat powróci także w sobotnie popołudnie, gdy spotkamy się na Placu Konstytucji 3-go Maja podczas radomskiej inauguracji sezonu rowerowego – podkreśla Grzegorz Janduła. Policjanci mazowieckiej drogówki przeprowadzą bowiem wówczas działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs w Radomiu każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także oznakować rower.
Wszystkich fanów jednośladów zapraszamy w godz. 15-18. Spotykamy się przy stacji Roweru Miejskiego, przy stoliku Leszka Kołakowskiego. Przygotowane będą także gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych i konkursy sprawnościowe na rowerach. Operator Radomskiego Roweru Miejskiego przekazał upominki dla uczestników inauguracji sezonu, w tym także vouchery do wykorzystania przez użytkowników roweru miejskiego.

Specjaliści, wraz z radomskimi "Sprężystymi", doradzą, jak przygotować rower do rozpoczynającego się sezonu. A fani historii będą mogli ponownie odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów, który zrealizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. - Dla pasjonatów mamy niespodziankę, że projekt będzie już na stałe dostępny dla radomian, a wkrótce jego zbiory znacznie się powiększą - zdradza prezes MOSiR-u.

Organizatorem sobotniej imprezy są Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwać będą strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft