Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-12; 20:29:51 | Radom
Rowerzyści zainaugurują sezon już w sobotę
W najbliższą sobotę, 14 kwietnia 2018 o godz. 15 na pl. Konstytucji 3-go Maja odbędzie się radomska inauguracja sezonu rowerowego. Na fanów jednośladów czeka mnóstwo atrakcji, w tym zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami. Nextbike, operator Radomskiego Roweru Miejskiego zapewnił m.in. vouchery do wykorzystania przez użytkowników systemu. Fani historii będą mogli także odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów.

W sobotnie popołudnie centrum Radomia należeć będzie do rowerzystów, którzy oficjalnie zainaugurują sezon. - Trwają kampanie mające na celu uświadomienie o zagrożeniach istniejących na drogach. Ten temat powróci także w sobotnie popołudnie, gdy spotkamy się na Placu Konstytucji 3-go Maja podczas radomskiej inauguracji sezonu rowerowego – podkreśla Grzegorz Janduła. Policjanci mazowieckiej drogówki przeprowadzą bowiem wówczas działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs w Radomiu każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także oznakować rower.
Wszystkich fanów jednośladów zapraszamy w godz. 15-18. Spotykamy się przy stacji Roweru Miejskiego, przy stoliku Leszka Kołakowskiego. Przygotowane będą także gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych i konkursy sprawnościowe na rowerach. Operator Radomskiego Roweru Miejskiego przekazał upominki dla uczestników inauguracji sezonu, w tym także vouchery do wykorzystania przez użytkowników roweru miejskiego.

Specjaliści, wraz z radomskimi "Sprężystymi", doradzą, jak przygotować rower do rozpoczynającego się sezonu. A fani historii będą mogli ponownie odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów, który zrealizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. - Dla pasjonatów mamy niespodziankę, że projekt będzie już na stałe dostępny dla radomian, a wkrótce jego zbiory znacznie się powiększą - zdradza prezes MOSiR-u.

Organizatorem sobotniej imprezy są Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwać będą strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft