Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-15; 17:39:54 | Radom
Rowerzyści zainaugurowali sezon
Ponad sto oznaczonych przez Policję jednośladów, wiele konkursów z nagrodami, których fundatorem była firma Nextbike i spotkanie z historią na mobilnej wystawie rowerów - to była niezwykle udana inauguracja sezonu rowerowego w Radomiu.

W sobotę, 14 kwietnia 2018 plac Konstytucji 3-go Maja należał do fanów jednośladów, którzy oficjalnie zainaugurowali sezon. - Obecny sezon jest także drugim, w którym możemy korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego. Radom jest przyjaznym miastem dla rowerzystów i odpowiada na ich potrzeby. Życzę wszystkim, żeby nowy sezon był bezpieczny, owocował w wiele niezapomnianych wypraw a każdej z nich towarzyszyła taka pogoda, jak dzisiaj - mówił prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Podczas imprezy policjanci z Komendy Wojewódzkiej przeprowadzili działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs w Radomiu każdy zainteresowany mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także, dzięki życzliwości Komendy Miejskiej, oznakować rower.

Najmłodsi chętnie brali udział w przygotowanych także grach i zabawach z nagrodami dla najmłodszych i konkursach sprawnościowych na rowerach. Operator Radomskiego Roweru Miejskiego przekazał upominki dla uczestników inauguracji sezonu, w tym także vouchery do wykorzystania przez użytkowników roweru miejskiego. Nie brakowało chętnych do skorzystania z alkogogli.

Fani historii mogli ponownie odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów, który zrealizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. Teraz będzie można odwiedzać go systematycznie. Organizatorem sobotniej imprezy były Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści oraz Zespół Ratowniczy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje MOSiR w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft