Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-15; 17:39:54 | Radom
Rowerzyści zainaugurowali sezon
Ponad sto oznaczonych przez Policję jednośladów, wiele konkursów z nagrodami, których fundatorem była firma Nextbike i spotkanie z historią na mobilnej wystawie rowerów - to była niezwykle udana inauguracja sezonu rowerowego w Radomiu.

W sobotę, 14 kwietnia 2018 plac Konstytucji 3-go Maja należał do fanów jednośladów, którzy oficjalnie zainaugurowali sezon. - Obecny sezon jest także drugim, w którym możemy korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego. Radom jest przyjaznym miastem dla rowerzystów i odpowiada na ich potrzeby. Życzę wszystkim, żeby nowy sezon był bezpieczny, owocował w wiele niezapomnianych wypraw a każdej z nich towarzyszyła taka pogoda, jak dzisiaj - mówił prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Podczas imprezy policjanci z Komendy Wojewódzkiej przeprowadzili działania „Mój Rower - Moje Życie”. Na stoisku profilaktycznym Wydziału Ruch Drogowego KWP zs w Radomiu każdy zainteresowany mógł otrzymać wiele wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także, dzięki życzliwości Komendy Miejskiej, oznakować rower.

Najmłodsi chętnie brali udział w przygotowanych także grach i zabawach z nagrodami dla najmłodszych i konkursach sprawnościowych na rowerach. Operator Radomskiego Roweru Miejskiego przekazał upominki dla uczestników inauguracji sezonu, w tym także vouchery do wykorzystania przez użytkowników roweru miejskiego. Nie brakowało chętnych do skorzystania z alkogogli.

Fani historii mogli ponownie odwiedzić wystawę Mobilnego Muzeum Rowerów, który zrealizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. Teraz będzie można odwiedzać go systematycznie. Organizatorem sobotniej imprezy były Urząd Miejski w Radomiu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP zs w Radomiu. Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali strażnicy miejscy. W organizację włączyło się także Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów – Sprężyści oraz Zespół Ratowniczy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje MOSiR w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft