Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-16; 23:33:51 | Radom
Przetarg na budowę trasy N-S rozstrzygnięty
Na przełomie maja i czerwca ruszy budowa pierwszego odcinka trasy N-S, od ronda Mikołajczyka do ulicy Szklanej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac. Zwycięzcą zostało konsorcjum dwóch firm – Inżynieria Rzeszów oraz Budromost Starachowice. Inwestycja pochłonie prawie 34,5 miliona złotych.

- To historyczna chwila, bo o budowie trasy N-S mówi się od ponad 30 lat. Tak jak zapowiadałem, konsekwentnie zmieniamy Radom i prowadzimy działania, które mają na celu podniesienie komfortu życia w mieście. Budowa trasy N-S to bardzo ważna inwestycja. Nowa droga pomoże odkorkować śródmieście. Umożliwi też Wodociągom Miejskim przeprowadzenie modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej na ulicy 25 Czerwca - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Budowa pierwszego odcinka trasy N-S potrwa do czerwca przyszłego roku. Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ulicy Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ulicy Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ulicą Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Do wybudowania jest też nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii Warszawa – Radom, w tym budowa ronda u zbiegu z istniejącymi ulicami: Żeromskiego i Szklaną. Na całym odcinku powstaną także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe - informuje strona radomskiego magistratu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft