Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-04-27; 14:05:55 | Radom
Udany unijny projekt
Dwanaście uczennic z V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta odebrało certyfikaty Goethe-Zertifikat B1 z języka niemieckiego wydane przez Goethe Institut w Warszawie. Certyfikat ten, uznawany w wielu krajach pozwala uczęszczać do college’u w Niemczech, studiować, mieszkać i pracować w Niemczech.

Uczniowie przygotowywali się do egzaminu na zajęciach dodatkowych prowadzonych w szkole, w ramach projektu „Przez kształcenie do sukcesu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Certyfikaty wręczył wiceprezydent Karol Semik. – To unijny projekt, który daje młodzieży konkretne umiejętności. W tym wypadku jest to znajomość języka niemieckiego, a trzeba pamiętać, że umiejętność posługiwania się innymi językami niż tylko angielki, jest szczególnie istotna. To przyda się w życiu dorosłym, przy poszukiwaniu pracy. Bardzo się cieszę, że radomskie szkoły dają uczniom takie możliwości – podkreślił Karol Semik.

Projekt o wartości początkowej 4 024 597,50 zł jest realizowany przez Biuro ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez Unię Europejską. Jego celem jest m.in. doposażanie pracowni szkolnych, podniesienie kompetencji nauczycieli, prowadzenie zajęć wyrównawczych i eksperymentalnych z przedmiotów ścisłych, językowych, przyrodniczych i humanistycznych oraz tematycznych wyjazdów edukacyjnych dla uczniów czternastu radomskich szkół ponadgimnazjalnych.

W maju do kolejnego egzaminu z języka obcego przystąpi osiemdziesięcioro uczniów z II LO im. M. Konopnickiej i V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta. Będą to egzaminy zakończone wydaniem certyfikatu FCE z języka angielskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft