Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-16; 15:42:47 | Białobrzeski
Młodzież z białobrzeskiego dalej od uzależnień [GALERIA]
W Hali Widowiskowo - Sportowej w Białobrzegach odbyła się powiatowa debata młodzieżowa "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" organizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie-Delegatura w Radomiu.

W spotkaniu udział wzięli Krzysztof Szewczyk, Dyrektor Radomskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, Ireneusz Gumowski - wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi, Zbigniew Sobczak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, podkom. Jarosław Rdzanek, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, Kinga Sieradzan i Dagmara Woźniak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy PCK Białobrzegi. Honorowymi gośćmi imprezy byli jednak przedstawiciele młodzieży ponadgimnazjalnej, gimnazjalnej oraz klas siódmych szkół podstawowych powiatu białobrzeskiego, którzy przybyli wraz z nauczycielami. W spotkaniu wzięło udział w sumie około 400 osób ze szkół w Adamowie, Białobrzegach, Bobrku Koloni, Bożym, Bukównie, Czarnocinie, Kaszowie, Olkowicach, Rogolinie, Starym Goździe, Starej Błotnicy, Starych Sieklukach, Stromcu oraz Suchej.

W trakcie debaty poruszono tematykę dotyczącą aspektów prawnych stosowania i zażywania narkotyków, zmian osobowości uczniów na skutek substancji zmieniających świadomość, czynników wpływających na uzależnienia. Młodzież czynnie uczestnicząca w dyskusji piękną puentą podsumowała debatę głośno stwierdzając: "Dbajmy o siebie nawzajem! Bliżej siebie - dalej od uzależnień".

Ogromne zaangażowanie uczniów białobrzeskiego liceum pozwoliło spojrzeć na problem uzależnień z perspektywy młodego człowieka. Młodzież pokazała, z jak wieloma wyzwaniami ma do czynienia i jak jej wybory wpływają na zdrowie, wyniki w nauce, relacje, pracę lub karierę oraz WOLNOŚĆ. Pokazali to wszystko zarówno podczas pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej "Młodzi kontra dopalacze" jak i spektaklu profilaktycznego "Na skróty".

Wydarzeniu towarzyszyły inne działania profilaktyczne: gra terenowa w języku angielskim BE SMART - DON'T START, animacje taneczne "Belgijka", wystawa publikacji poświęconych uzależnieniom oraz profilaktyce i terapii uzależnień "Książka dobra na wszystko", konkurs plastyczny oraz multimedialny "Narkotyki, dopalacze - ulegniesz przepadniesz".

Serdeczne podziękowania Samorząd Szkolny skierował do Dyrektor Iwony Śliwy za to, że potrafi mówić o istniejących zagrożeniach, prowadząc faktyczne działania włączające młodych ludzi.

Galerię zdjęć z wydarzenia możecie obejrzeć klikając TUTAJ


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft