Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-16; 15:42:47 | Białobrzeski
Młodzież z białobrzeskiego dalej od uzależnień [GALERIA]
W Hali Widowiskowo - Sportowej w Białobrzegach odbyła się powiatowa debata młodzieżowa "Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga" organizowana przez Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie-Delegatura w Radomiu.

W spotkaniu udział wzięli Krzysztof Szewczyk, Dyrektor Radomskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, Ireneusz Gumowski - wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Adam Bolek, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi, Zbigniew Sobczak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, podkom. Jarosław Rdzanek, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, Kinga Sieradzan i Dagmara Woźniak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy PCK Białobrzegi. Honorowymi gośćmi imprezy byli jednak przedstawiciele młodzieży ponadgimnazjalnej, gimnazjalnej oraz klas siódmych szkół podstawowych powiatu białobrzeskiego, którzy przybyli wraz z nauczycielami. W spotkaniu wzięło udział w sumie około 400 osób ze szkół w Adamowie, Białobrzegach, Bobrku Koloni, Bożym, Bukównie, Czarnocinie, Kaszowie, Olkowicach, Rogolinie, Starym Goździe, Starej Błotnicy, Starych Sieklukach, Stromcu oraz Suchej.

W trakcie debaty poruszono tematykę dotyczącą aspektów prawnych stosowania i zażywania narkotyków, zmian osobowości uczniów na skutek substancji zmieniających świadomość, czynników wpływających na uzależnienia. Młodzież czynnie uczestnicząca w dyskusji piękną puentą podsumowała debatę głośno stwierdzając: "Dbajmy o siebie nawzajem! Bliżej siebie - dalej od uzależnień".

Ogromne zaangażowanie uczniów białobrzeskiego liceum pozwoliło spojrzeć na problem uzależnień z perspektywy młodego człowieka. Młodzież pokazała, z jak wieloma wyzwaniami ma do czynienia i jak jej wybory wpływają na zdrowie, wyniki w nauce, relacje, pracę lub karierę oraz WOLNOŚĆ. Pokazali to wszystko zarówno podczas pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej "Młodzi kontra dopalacze" jak i spektaklu profilaktycznego "Na skróty".

Wydarzeniu towarzyszyły inne działania profilaktyczne: gra terenowa w języku angielskim BE SMART - DON'T START, animacje taneczne "Belgijka", wystawa publikacji poświęconych uzależnieniom oraz profilaktyce i terapii uzależnień "Książka dobra na wszystko", konkurs plastyczny oraz multimedialny "Narkotyki, dopalacze - ulegniesz przepadniesz".

Serdeczne podziękowania Samorząd Szkolny skierował do Dyrektor Iwony Śliwy za to, że potrafi mówić o istniejących zagrożeniach, prowadząc faktyczne działania włączające młodych ludzi.

Galerię zdjęć z wydarzenia możecie obejrzeć klikając TUTAJ


Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft