Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-05-26; 04:58:58 | Kultura
„Kandydatki na żonę” w Łaźni
W poniedziałek, 28 maja 2018r w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych „ Łaźnia” o godzinie 11:30 odbędzie się przedstawienie „Kandydatki na żonę" przygotowane przez uczniów I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu.

Sztuka została przygotowana przez uczniów ze wspomnianej szkoły, którzy są pasjonatami aktorstwa i języka angielskiego. Sztukę przetłumaczyli z języka polskiego uczniowie klasy 3a i została ona wyreżyserowana przez uczennicę klasy 3a Darię Czajor.

Sztuka „Kandydatki na żonę”, Andrzeja Dembończyka, przenosi widzów do XIX wieku. Wujostwo chce ożenić młodego Wiktora. Przedstawiają mu cztery kandydatki (trzy młode dziewczyny i starszą o 20 lat kuzynkę cioci), on ma wybrać sobie jedną z nich za żonę...

W trakcie sztuki mamy możliwość wysłuchania kilku piosenek zaśpiewanych przez uczennice I LO, do których słowa w języku angielskim napisała Marcelina Banaszkiewicz z klasy 1a.

Aktorzy, którzy występują w tej sztuce to absolwenci - Bartłomiej Orłowski, Daria Czajor, Angelika Kaluga z klasy 3a, Wiktoria Pęksyk z klasy 3b, oraz obecni uczniowie: Gabriela Borowska z klasy 2a, Karolina Czerwiec z klasy 2c, Marcelina Banaszkiewicz, Dominika Drab, Monika Fesołowicz, Milena Glinka i Kacper Chudzik z klasy 1a, oraz Hubert Nagrocki z klasy 1d .

Wspierającą całe przedstawienie w ważnej roli suflera oraz głównego koordynatora jest Klaudia Kozieł z klasy 3a - zachęca opiekun grupy, Beata Sokołowska.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft