Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-06-08; 15:49:53 | Radom
Miejski odcinek krajowej siódemki zostanie sfinansowany przez GDDKiA?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przekazać pieniądze na remont miejskiego odcinka krajowej "siódemki".

Parlamentarzyści wraz z wicewojewoda mazowieckim Arturem Standowiczem spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas spotkania posłowie otrzymali deklaracje, że GDDKiA jest w stanie przekazać pieniądz na remont miejskiego odcinka krajowej "siódemki". Przeniesienie ruchu na powstającą zachodnią obwodnicę Radomia spowoduje, że odcinek krajowej "siódemki" od Jedlińska, przez Radom i dalej w kierunku węzła Radom-Południe zostanie zdegradowany do stopnia drogi wojewódzkiej. Oznacza to, że na odcinku miejskim, za utrzymanie drogi odpowiadał będzie prezydent miasta.

Żeby jednak powyższe się sprawdziło, wniosek w tej sprawie jak najszybciej musi złożyć prezydent Radomia. - poinformowali parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Skurkiewicz, Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień.

Podczas piątkowej konferencji wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podkreślił: - Miejski odcinek jest mocno wyeksploatowany, zwłaszcza w południowej części. Jest wstępna deklaracja, że GDDKiA jest w stanie ze środków budżetowych przekazać na remont tej drogi około 20 milionów złotych. Musimy myśleć o tym, by remont mógł odbyć się już w 2019 roku. Apelujemy zatem do prezydenta, by złożył odpowiedni wniosek w tej sprawie. Jeżeli w najbliższych dniach prezydent nie złoży takiego wniosku, możemy pożegnać się z naszymi ustaleniami.

inf. radioplus.com.pl
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft