Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-11; 09:13:49 | Szydłowiecki
Lubertowicz na koncercie profilaktycznym
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu Piotra Lubertowicza, muzyka i wokalisty bluesowo-rockowego, przygotowany dla młodzieży gimnazjalnej powiatu szydłowieckiego, który był podsumowaniem Szydłowieckich Dni Profilaktyki.W koncercie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII szkół podstawowych powiatu szydłowieckiego. Uczniowie oraz przybyli goście mogli, posłuchać o doświadczeniach Piotra Lubertowicza, który swą przygodę z muzyką rozpoczął blisko 40 lat temu. Artysta przedstawił swoje doświadczenia życiowe w kontakcie z wszelkiego rodzaju używkami. Przekonywał, że wszelkie używki to zło. W sposób bardzo obrazowy opisał historie osób uzależnionych, na przykładzie swoim i swoich przyjaciół. Podkreślił, jak bardzo narkotyki i dopalacze niszczą organizm ludzki oraz jak szybko uzależniają. Podkreślił, że obecnie już nie sięga po narkotyki i alkohol, ale poprzez swoje doświadczenia, które omal nie doprowadziły do śmierci chce przestrzec młodych ludzi przed sięganiem po używki.

Swoje opowieści i przemyślenia artysta zapisał w formie utworów muzycznych, które na żywo zaprezentował przed publicznością. Przez cały czas muzyk namawiał młodzież do podejmowania mądrych i przemyślanych decyzji. Podkreślał, że warto rozwijać swoje pasje, talenty, zainteresowania oraz to, że trzeba inwestować w siebie, by móc w przyszłości robić to co się kocha i móc pięknie żyć. Ważne, by nie dać się namówić do zażywania środków odurzających. Wykonawca koncertu życzył młodzieży przede wszystkim wiary w siebie, w swój potencjał i wiary w siebie. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowiadań i pięknych utworów w wykonaniu artysty, za co podziękowali brawami na stojąco.

W czasie spotkania młodzież biorąca udział w przeglądzie plastycznym pn. „Życie jest fajne” otrzymała wyróżnienia i cenne nagrody. Po koncercie wszyscy udali się na pięknie przygotowany owocowo- słodki poczęstunek oraz obejrzenie wszystkich prac wykonanych w ramach przeglądu plastycznego.

Celem projektu Szydłowieckie Dni Profilaktyki, którego podsumowaniem był koncert profilaktyczny w wykonaniu Piotra Lubertowicza było uświadomienie młodzieży, że używki mogą zniszczyć wiele talentów, nie tylko muzycznych.

Organizatorami i realizatorami Programu byli: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Szydłowcu, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu, Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy MOPS w Szydłowcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Szydłowcu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Orońsku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Chlewiskach.

Organizatorzy dziękują dyrektorom szkół, przedszkoli, pedagogom, psychologom, nauczycielom oraz uczniom za bardzo aktywne i serdeczne zaangażowanie się w Szydłowieckie Dni Profilaktyki, we wspólną ideę przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy. Składają również podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali ich w profilaktycznych działaniach na rzecz dzieci, młodzieży oraz ich rodzin - informuje st. sierż. Marlena Skórkiewicz oraz Laurencja Piasecka, koordynator Szydłowieckich Dni Profilaktyki 2018.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft