Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-23; 04:12:14 | Radomski
LGD "Razem dla Radomki" przyznała blisko 300 tysięcy złotych!
Place zabaw, siłownie na powietrzne, wydanie płyt muzycznych, budowa altan, zakup strojów ludowych, realizacja warsztatów, szkoleń i wydarzeń artystycznych i sportowych, czy też promocja dziedzictwa kulinarnego - to tylko niektóre z pomysłów, na których realizację Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" przekazała 289 817,00 zł.Umowy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, które będą realizować 17 dofinansowanych zadań zostały podpisane w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie. Wsparcie jakie otrzymały organizacje wyniosło od 5 800 zł do 32 000,00 zł na projekt. Projekty te realizowane będą do 30 października 2018 roku.

Stowarzyszenie "Razem dla Radomki" w/w środki finansowe dla projektów grantowych przekazała w ramach funduszy unijnych w ramach Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla naboru tematycznego pn. "Promocja i rozwój obszarów wiejskich". Spotkanie związane z podpisaniem umów, uzupełnione zostało o szkolenie, podczas którego zaprezentowane zostały zasady prowadzenia i rozliczania projektów przez Grantobiorców.

Zakres rzeczowy projektów mieści się w wykazanym w ogłoszeniu działaniach związanych z aktywizacją przedstawicieli społeczności lokalnych, poprzez: realizację inicjatyw związanych z budową niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, poprzez organizację szkoleń, warsztatów, wydarzeń sportowych, zdobywania nowych kwalifikacji, organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, integracyjnych. Podejmowania inicjatyw związanych z przygotowaniem wydawnictw publikacji materiałów promocyjnych, czy promocją dziedzictwa kulturowego oraz realizacją małych inwestycji podnoszących jakość życia mieszkańców. Wszystkie projekty cechuje brak komercyjności, są one bezpłatne dla uczestników i odbiorców pośrednich, od których nie są pobierane opłaty

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft