Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-06-26; 09:58:52 | Grójecki
Rusza kolejne szkolenie Terytorialsów
Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z południowego Mazowsza przystąpią do kolejnego szkolenia. 61 batalion lekkiej piechoty z Grójca już w najbliższą sobotę wcieli kolejnych żołnierzy. Ochotnicy składali wnioski w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Warszawie, Radomiu oraz Płocku.

Na terenie południowego Mazowsza, w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej formowana jest 6 Brygada OT, która od lipca tworzy kolejne bataliony lekkiej piechoty. Pierwszym pododdziałem sformowanym w ramach brygady jest batalion lekkiej piechoty z Grójca, to właśnie ochotnicy z tej jednostki w sobotę rozpoczną kolejne szkolenie podstawowe. Żołnierze wstępujący w szeregi 61 batalionu lekkiej piechoty składali wnioski w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Warszawie, Radomiu oraz Płocku. Rozpoczynające się szkolenie jest skierowane do ochotników, którzy rozpoczynają swoją ścieżkę wojskową. Szkolenie obejmuje 16 dni, prowadzone będzie na poligonie w Wędrzynie, a zakończy je uroczysta przysięga wojskowa. Tym razem przysięga 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się 15 lipca o godzinie 13:00 na Nowym Rynku w Płocku, mieście odznaczonym przez marszałka Józefa Piłsudskiego Krzyżem Walecznych - informuje Aleksandra Wic, rzecznik prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft