Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2018-07-05; 12:35:36 | Kultura
Kameralne Lato: scena specjalna
W środę radomianie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy filmowców i zobaczyć jak w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne.

W ramach trwającego Kameralnego Lata na radomskim deptaku filmowcy kręcili scenę specjalną, czyli jeden z głównych punktów festiwalu. Za sprawą rekonstruktorów mogliśmy się cofnąć do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielili się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. Strategia działania żołnierzy polskiego państwa podziemnego będzie solidna i dobrze przemyślana, lecz jak to bywa w takich przypadkach, nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. W widowisku została wykorzystana oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy. Reżyserem sceny był Bartosz M. Kowalski, autorem zdjęć Arkadiusz Tomiak, a za scenariusz odpowiadał historyk Przemysław Bednarczyk.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft