Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-10; 08:20:26 | Radom
Jerzy Zawodnik: - Szpital pracuje prawie normalnie
Wszyscy pacjenci są w szpitalu miejskim przyjmowani. Rzeczywiście brakuje chirurgów do obsadzenia pełnych dyżurów na SOR, ale w obsadzie, oprócz chirurga na dyżurze jest dwóch internistów, ortopeda, kardiolog, a w razie potrzeby z oddziału schodzi neurolog. Jeśli nie ma chirurga w obsadzie, a jest pilna potrzeba, lekarz schodzi z oddziału. - Wszystko funkcjonuje w sposób należyty – informuje wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Odpowiedzialny za służbę zdrowia w Radomiu, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odniósł się w ten sposób do wypowiedzi ministra Wojciecha Skurkiewicza, będącego jednocześnie kandydatem na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził, że dyżury chirurgiczne na SOR świadczone są w szpitalu miejskim co drugi dzień, a wyżywienia pacjentów jest na skandalicznie niskim poziomie.

– Jako wiceprezydent Radomia odpowiedzialny za służbę zdrowia, ale i jako mieszkaniec, oczekiwałbym od członka rządu polskiego, że przede wszystkim uspokoi sytuację w polskiej służbie zdrowia. Niestety, słyszymy, że rezydenci, pielęgniarki szykują się do strajków generalnych. To wywołuje duże niepokoje społeczne. Natomiast od kandydata na prezydenta oczekuję tego, że jeśli będzie mówił o systemie szpitali, zdrowia, w naszym mieście, będzie mówił o całości, czyli o czterech placówkach. W Radomiu funkcjonują cztery szpitale, w tym tylko jeden podlega prezydentowi Radomia. Z kolei od członka Rady Społecznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oczekuję, że jako ten członek faktycznie dołoży wszelkich starań, aby pomóc szpitalowi, jeżeli ma on jakiekolwiek problemy. A od człowieka, parlamentarzysty oczekuję, że nie będzie kłamał i nie będzie wywoływał niepokojów społecznych w mieście – mówi Jerzy Zawodnik.

Jak twierdzi wiceprezydent Radomia, SOR w miejskim szpitalu pracuje prawie normalnie. Przyznaje, ze miasto informowało oficjalnie wojewodę o kłopotach z lekarzami, zwłaszcza chirurgami. – Ale o tym mówimy od dawna, chcemy zatrudniać nowych lekarzy. Od lat w izbach lekarskich: warszawskiej, łódzkiej, lubelskiej, świętokrzyskiej dajemy ogłoszenia i każdy zainteresowany zostaje zatrudniony w szpitalu – podkreśla Jerzy Zawodnik.

- Jeśli zaś chodzi o stawkę żywieniową, to wynosi ona 13 zł w RSS, w domach opieki i przedszkolach 8 zł, w sanatoriach 7 zł. Posiłki są na niezłym poziomie. Oczywiście, to nie jest jakieś wykwintne jedzenie, ale przede wszystkim pieniądze w szpitalu wydajemy na leczenie – tłumaczy Jerzy Zawodnik.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 
Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft