Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-11; 11:56:59 | Radom
Pieniądze dla szpitala i muzeum w Radomiu
Szpital na Józefowie w Radomiu otrzyma przeszło 1,7 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Kwotę 1,2 mln zł dostanie natomiast Muzeum im. Jacka Malczewskiego na modernizację i adaptację zabytkowych kamienic Gąski i Esterki, a kolejne pieniądze – 3 mln zł – z przeznaczeniem na ten cel, wpłynie do muzeum w 2019 roku.. Takie decyzje podjęli radni sejmiku województwa mazowieckiego.


- Takie dofinansowanie możliwe jest dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa. Dlatego po raz kolejny w tym roku możemy wesprzeć nasze szpitale i instytucje kultury. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma ponad 1,7 mln zł na doposażenie w niezbędny sprzęt specjalistyczny oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, SOR, poradni okulistycznej oraz zakładu fizjoterapii.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zmodernizuje i zaadaptuje zabytkowe kamienice Gąski i Esterki w radomskim Rynku. Powstanie w nich stała wystawa archeologiczno-historyczna. Już wiadomo, że kolejne 3 mln zł trafi do instytucji w 2019 roku. Za te pieniądze muzeum planuje dostosować obecnie wykorzystywaną powierzchnię muzealną do nowych potrzeb kulturalnych.

Łącznie, w całym województwie wsparcie z samorządu trafi ponad 21,2 mln zł dodatkowych środków, które zostaną przeznaczone na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie blisko 19,1 mln zł.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft