Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-07-24; 08:54:53 | Kozienicki
Harcerze odpoczywali bezpiecznie
Policjanci z kozienickiej komendy cały miesiąc czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży wypoczywającej na obozach harcerskich w miejscowości Rogożek.

Kontrole były prowadzone wspólnie z sanepidem oraz strażą pożarną celem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym. Policjanci rozmawiali o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku jest dla mundurowych priorytetem.

Kozieniccy policjanci od początku wakacji spotykali się z młodzieżą wypoczywającą na obozach harcerskich w miejscowości Rogożek w gminie Głowaczów. W obozach na terenie powiatu kozienickiego wypoczywało łącznie ponad 100 osób. Najmłodsi uczestnicy obozu w miejscowości Rogożek mieli 7 lat, a najstarsi 18-lat.

W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci omówili podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Rozmawiali o tym, jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą oraz terenach przywodnych. Mundurowi poruszyli również zagadnienia dotyczące zagrożeń, z którymi może się spotkać młody człowiek podczas wakacji. Strażacy udzielili instruktażu i zaprezentowali pokaz gaszenia pożaru w lesie.

Funkcjonariusze szczególną uwagę poświęcili tematyce związanej z postępowaniem w przypadku, gdy nagle zmieni się pogoda i trzeba natychmiast szukać bezpiecznego schronienia. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Chętnie opowiadali funkcjonariuszom również o zaplanowanych atrakcjach, które czekają na nich w czasie obozu. W związku z realizacją protokołu uzgodnień pomiędzy Policją, a organizacjami harcerskimi w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa obozów harcerskich pod namiotami, służby na bieżąco monitorowały stan bezpieczeństwa i warunki atmosferyczne w rejonie obozów harcerskich. Współpraca funkcjonariusze, służb oraz organizatorów obozów była na najwyższym poziomie, co zaowocowało bezpiecznym wypoczynkiem wszystkich dzieci.

mł. asp. Ilona Tarczyńska
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft