Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-08-22; 10:15:24 | Szydłowiecki
800 tys. na modernizację ulic w Szydłowcu
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu gminie Szydłowiec pomocy finansowej w wysokości 800 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego w Szydłowcu. Dzięki temu powstaną dogodne drogi dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby.

- Zdecydowaliśmy o wsparciu gminy Szydłowiec w modernizacji tych dróg, ponieważ są one ważne ze względów komunikacyjnych, a także prowadzą do naszej instytucji kultury. Zrównoważony rozwój całego Mazowsza to nasz priorytet, dlatego często wspomagamy finansowo gminy i powiaty w realizacji ważnych inwestycji - podkreśla marszałek Adam Struzik. Dofinansowanie z budżetu województwa pozwoli na zmodernizowanie łącznie 500 m obydwu dróg. Ulice nie tylko prowadzą do znanej szydłowieckiej placówki kulturalnej, ale są to też ważne trasy turystyczne, które łączą się z drogą wojewódzką nr 727 prowadzącą z Szydłowca do Przysuchy oraz drogą ekspresową S7 relacji Warszawa-Kraków.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ich modernizację 800 tys. zł. - To bardzo ważna inwestycja, bo jest to droga położona w centrum Szydłowca, które zdecydowanie wymaga remontu i przebudowy. Równocześnie zyskujemy lepszy dojazd do siedziby naszego muzeum, a to istotne dla turystów odwiedzających tę placówkę - zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego w komunikacie Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft