Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-05; 09:23:38 | Szydłowiecki
31-latek jechał przy szkole aż 110 km/h
Dopiero co zaczął się rok szkolny i policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, a 31-letni kierujący nie zważając na to Szkolną ulicą pędził 110 km/h. Kosztowało go to zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysoki mandat. Na szczęście skończyło się tylko na sankcjach, ale mogło być dużo niebezpieczniej, bo nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

W poniedziałek w Chlewiskach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi tej gminy, który jechał samochodem ulicą Szkolną z prędkością 110 km/h. Tym samym w rejonie szkół znajdujących się przy tej ulicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Kierujący otrzymał wysoki mandat i punkty karne. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że już od ponad 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Miejmy zawsze na uwadze, że szybka jazda samochodem jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej - podkreśla st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

AC
Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft