Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-09-07; 22:08:12 | Szydłowiecki
800 tysięcy złotych na modernizację ulic w Szydłowcu
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu gminie Szydłowiec pomocy finansowej w wysokości 800 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego w Szydłowcu.

Dzięki temu powstaną dogodne drogi dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa oraz Artur Ludew, burmistrz Szydłowca wraz z skarbnikiem Iwoną Czarnotą.

Dofinansowanie z budżetu województwa pozwoli na zmodernizowanie łącznie 500 m obydwu dróg. Ulice nie tylko prowadzą do znanej szydłowieckiej placówki kulturalnej, ale są to też ważne trasy turystyczne, które łączą się z drogą wojewódzką nr 727 prowadzącą z Szydłowca do Przysuchy oraz drogą ekspresową S7 relacji Warszawa-Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy na ich modernizację 800 tys. zł.

- Cieszę się, bo to bardzo ważna inwestycja, która ułatwi życie mieszkańcom Szydłowca i przyjezdnym. Jest to droga położona w centrum Szydłowca, która zdecydowanie wymaga remontu i przebudowy. Równocześnie zyskujemy lepszy dojazd do siedziby naszego muzeum, a to istotne dla turystów i odwiedzających tę placówkę - zaznacza Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft