Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-05; 20:34:35 | Radom
Podlewski i Gutkowicz: - Kiedy przetarg poszedł taniej i czy jest umowa na organizację gali?
Wątpliwości związane z finansowaniem rewitalizacji Kamienicy Deskurów oraz umową na organizację w nowej hali, w Radomiu Gali Boksu Zawodowego "Wojna Domowa" były przedmiotem konferencji prasowej, którą zwołali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na radnych Rady Miejskiej w Radomiu: Łukasz Podlewski i Karol Gutkowicz.

- Sprawa Kamienicy Deskurów od początku jest tajemnicza, zawiła i dlatego warto przedstawić całą historię podpisywania umów i aneksów do umów, które moim zdaniem zostały przez obecne władze Radomia zatajone – uważa Łukasz Podlewski.

Jak przypomina, 27 kwietnia 2017 roku podpisana została umowa na rewitalizację i przebudowę kamienicy za kwotę 24 miliony 675 tysięcy złotych. 8 grudnia 2017 roku Gmina Miasta Radomia zawarła z zarządem województwa mazowieckiego umowę na dofinansowanie tych prac na kwotę 23 miliony 195 tysięcy złotych. Z tej umowy wynika, że inwestycja miała być zrealizowana do sierpnia 2018 roku. Już po czterech miesiącach - w kwietniu 2018 - zawarty został aneks zmieniający czas realizacji i rozliczenia tej inwestycji.

- Prace trwały, a w międzyczasie słyszeliśmy na zmianę o tym, że prace skończą się do końca sierpnia 2018, a za kilka dni o tym, że będzie potrzebny większy nakład prac żeby tą kamienicę dokończyć. Tymczasem do przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu wpłynął projekt uchwały podpisany przez prezydenta Radosława Witkowskiego, w którym jest mowa o zmniejszeniu planu dochodów o kwotę 8,2 mln zł - to dokładnie ta kwota, która miała być rozliczona wraz zakończeniem prac przy kamienicy. Koniec końców uchwała została przyjęta, ale bez słowa o zmniejszeniu dochodów o tą kwotę. Mimo tego, 30 sierpnia został podpisany kolejny aneks z zarządem województwa przedłużający termin rozliczenia tej inwestycji, a tym samym przedłużenia prac do połowy 2019 roku – relacjonuje Łukasz Podlewski.

Jak twierdzi, to wiceprezydent Konrad Frysztak, powiedział że trzeba zmniejszyć plan dochodów, ponieważ „przetarg poszedł taniej”. - Chciałbym zapytać pana wiceprezydenta, w którym momencie przetarg poszedł taniej? – pyta Podlewski. – Podpisywane są jakieś tajne aneksy zmieniające terminy i naprawdę nikt o tym nie wie – dodaje.

Kolejną sprawą, która niepokoi kandydatów PiS na radnych, to organizacja zaplanowanej na 17 listopada gali boksu zawodowego, która miałaby odbyć się na nowej hali przy ul. Struga 63.
- Byłem wczoraj na terenie budowy. Nie ma absolutnie technicznej możliwości, aby ta gala się odbyła w podawanym publicznie terminie -uważa Łukasz Podlewski. - Proszę prezydenta Radosława Witkowskiego o pokazanie umowy. Nie chcę słyszeć zganiania winy na prezesa Jandułę i przerzucania się odpowiedzialnością. To prezydent Witkowski, dyrektor kancelarii Mateusz Tyczyński, wraz z redaktorem Mateuszem Borkiem ogłaszali informację o organizacji gali w nowej hali, niech więc teraz się z tego wytłumaczą.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft