Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-09; 08:32:06 | Białobrzeski
Pierwszy inwestor w białobrzeskiej Strefie Ekonomicznej
Pierwszą firmą, która wybuduje zakład produkcyjny w białobrzeskich terenach inwestycyjnych będzie Firma GIM. Burmistrz Adam Bolek podpisał akt notarialny sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białobrzegach.

Firma GIM zajmuje się szeroko pojętą automatyką przemysłową. Projektuje i buduje maszyny usprawniające procesy produkcyjne, pakowanie czy też magazynowanie. Hasło firmy to "maszyny szyte na miarę".

Maszyny wykorzystywane są przy: kompletacji elementów w woreczki foliowe – gotowe zestawy do składania mebli; pakowaniu śrub do przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, AGD; pakowaniu gwoździ; pakowaniu kołków rozporowych; wykonywaniem tzw. „drugiej operacji” – podtaczanie, nawiercanie, frezowanie.; usprawnieniu procesu pakowania bilbordów, czołowej drukarni w Polsce.

Firma GIM eksportuje maszyny do krajów Unii Europejskiej. W pierwszym etapie (przyszły rok), inwestor planuje budowę hali produkcyjnej wraz z częścią biurową i socjalną o powierzchni około 1000 m kw. W kolejnych latach przewiduje rozbudowę powierzchni produkcyjnej.
Docelowo zakład w Białobrzegach ma zatrudniać kadrę konstruktorów, automatyków do 10 osób oraz pracowników produkcji oraz operatorów maszyn CNC do 20 osób. Firma GIM istnieje od 2016 roku. Właścicielami firmy są Michał i Adam Greliak z Wyśmierzyc.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać pierwszego inwestora do naszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Myślę, że to ważna chwila dla naszego miasta. To pierwszy krok do uprzemysłowienia terenów inwestycyjnych i dobry fundament do rozmów z następnymi inwestorami – mówi burmistrz Adam Bolek.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft