Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-10-09; 08:32:06 | Białobrzeski
Pierwszy inwestor w białobrzeskiej Strefie Ekonomicznej
Pierwszą firmą, która wybuduje zakład produkcyjny w białobrzeskich terenach inwestycyjnych będzie Firma GIM. Burmistrz Adam Bolek podpisał akt notarialny sprzedaży działek w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białobrzegach.

Firma GIM zajmuje się szeroko pojętą automatyką przemysłową. Projektuje i buduje maszyny usprawniające procesy produkcyjne, pakowanie czy też magazynowanie. Hasło firmy to "maszyny szyte na miarę".

Maszyny wykorzystywane są przy: kompletacji elementów w woreczki foliowe – gotowe zestawy do składania mebli; pakowaniu śrub do przemysłu motoryzacyjnego, budowlanego, AGD; pakowaniu gwoździ; pakowaniu kołków rozporowych; wykonywaniem tzw. „drugiej operacji” – podtaczanie, nawiercanie, frezowanie.; usprawnieniu procesu pakowania bilbordów, czołowej drukarni w Polsce.

Firma GIM eksportuje maszyny do krajów Unii Europejskiej. W pierwszym etapie (przyszły rok), inwestor planuje budowę hali produkcyjnej wraz z częścią biurową i socjalną o powierzchni około 1000 m kw. W kolejnych latach przewiduje rozbudowę powierzchni produkcyjnej.
Docelowo zakład w Białobrzegach ma zatrudniać kadrę konstruktorów, automatyków do 10 osób oraz pracowników produkcji oraz operatorów maszyn CNC do 20 osób. Firma GIM istnieje od 2016 roku. Właścicielami firmy są Michał i Adam Greliak z Wyśmierzyc.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać pierwszego inwestora do naszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Myślę, że to ważna chwila dla naszego miasta. To pierwszy krok do uprzemysłowienia terenów inwestycyjnych i dobry fundament do rozmów z następnymi inwestorami – mówi burmistrz Adam Bolek.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft