Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 


Aktualności
2018-10-10; 14:46:25 | Radom
Wojciech Skurkiewicz: - Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje w Radomiu 80 mln zł!
Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu przeznaczy 80 mln zł na rewitalizację i budowę w Radomiu, a ściślej w miejscu dawnej siedziby Fabryki Broni, nowoczesnego biurowca - informuje, przebywająca w Radomiu Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. - Tylko ta inwestycja to najwyższej klasy zaplecze dla odbudowy przemysłu w Radomiu i niemal natychmiastowe dwa tysiące nowych miejsc pracy - podkreśla Wojciech Skurkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia.

- Za sprawą tej inwestycji, w tych halach powstaną przestrzenie biurowe klasy A, które pozwalają w wielu miastach w Polsce przyciągać inwestycje centrum usług biznesowych - mówiła Minister. - W Krakowie dzisiaj to ponad 40 tysięcy osób pracujących w tego typu centrach. To wysokowartościowe oraz wysokopłatne miejsca pracy sprawiająće, że z tych miast trend emigracyjny gaśnie, ale pojawiają się ludzie z innych części kraju. Radom ma szansę stać się właśnie takim centrum na mapie Mazowsza - dodała.

- Fabryka Broni jest miejscem historycznym i cieszę się, że jest dla niej określony pomysł. Po zrewitalizowaniu na tym terenie znajdzie zatrudnienie ok. 2000 osób i to jest ruch w dobrym kierunku - podsumował wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft