Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-10; 14:46:25 | Radom
Wojciech Skurkiewicz: - Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje w Radomiu 80 mln zł!
Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu przeznaczy 80 mln zł na rewitalizację i budowę w Radomiu, a ściślej w miejscu dawnej siedziby Fabryki Broni, nowoczesnego biurowca - informuje, przebywająca w Radomiu Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. - Tylko ta inwestycja to najwyższej klasy zaplecze dla odbudowy przemysłu w Radomiu i niemal natychmiastowe dwa tysiące nowych miejsc pracy - podkreśla Wojciech Skurkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia.

- Za sprawą tej inwestycji, w tych halach powstaną przestrzenie biurowe klasy A, które pozwalają w wielu miastach w Polsce przyciągać inwestycje centrum usług biznesowych - mówiła Minister. - W Krakowie dzisiaj to ponad 40 tysięcy osób pracujących w tego typu centrach. To wysokowartościowe oraz wysokopłatne miejsca pracy sprawiająće, że z tych miast trend emigracyjny gaśnie, ale pojawiają się ludzie z innych części kraju. Radom ma szansę stać się właśnie takim centrum na mapie Mazowsza - dodała.

- Fabryka Broni jest miejscem historycznym i cieszę się, że jest dla niej określony pomysł. Po zrewitalizowaniu na tym terenie znajdzie zatrudnienie ok. 2000 osób i to jest ruch w dobrym kierunku - podsumował wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft