Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-11; 15:44:52 | Radom
Sześć nowych przegubowców we flocie MPK
Sześć fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów przegubowych MAN Lion’s City G zasiliło tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu.

– Wygodna komunikacja publiczna to jeden z elementów budowanej Strefy Wygodnego Ruchu, w ramach której chcemy bilansować potrzeby rowerzystów, pieszych i kierowców. Potrzebna jest też bezpieczna, wygodna i nowoczesna komunikacja miejska. Tych sześć nowych pojazdów zapewni podróżującym miejskimi autobusami, europejskie warunki do poruszania się po Radomiu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

18-metrowe pojazdy są wyposażone m.in. w monitoring, klimatyzację, ładowarki USB oraz tzw. „ciepły guzik”. Ponadto są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy autobus będzie mógł przewieźć 151 pasażerów, w tym 39 na miejscach siedzących. Zaletą przegubowców, poza pojemnością, jest czworo szerokich, dwuskrzydłowych drzwi, ułatwiających sprawny przepływ dużej liczby pasażerów, a przez to skrócenie czasu postojów na przystankach. - Nowe autobusy będą obsługiwać pasażerów od piątku na liniach 4, 7, 9 i 17. To konsekwentne zmiany w komunikacji miejskiej. Zmniejszamy średni wiek taboru nie tylko poprzez firmach, które świadczą usługi na rzecz naszego miasta, ale również inwestujemy w naszą spółkę, czyli w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Kolejne zakupy przed nami. Lada moment ogłosimy przetarg na zakup 10 autobusów elektrycznych, a to spowoduje, że średni wiek taboru spadnie poniżej 10 lat. To oznacza, że dorównujemy normom europejskich państw – podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak.

Nowe autobusy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji dostarczyła firma MAN Truck & Bus Polska. – Otrzymaliśmy autobusy 16 dni przed terminem. Termin dostawy czterech ostatnich był przewidziany na 27 października. Dlatego chciałbym podziękować firmie MAN za tak sprawne wywiązanie się z umowy. Myślę, że mieszkańcy będą z tego taboru zadowoleni. To są nowoczesne autobusy z pięknym designem – mówi Krzysztof Zalibowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu.

Tworzenie przyjaznej komunikacji miejskiej to nie tylko nowy tabor, ale też udogodnienia dla seniorów. - Mamy świadomość, że bardzo często z komunikacji miejskiej korzystają osoby starsze, z myślą o których uruchomiliśmy na Karcie Seniora bilet roczny za 100 zł. Od poniedziałku w miejskich autobusach będzie natomiast emitowany komunikat o treści: „Bądź życzliwy, ustąp miejsca osobie starszej” – zapowiada wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Autobusy zostały pozyskane na zasadzie 10-letniego leasingu, którego cena wyniosła ponad 8,5 mln złotych. MPK zastrzegło sobie prawo opcji wykupu autobusów za kwotę, odpowiadającą 1% wartości netto przedmiotu leasingu - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft