Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-11; 18:22:55 | Radom
Kinga Bogusz: - Priorytetem jest zdrowie i budowa nowego oddziału rehabilitacji
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na radnych Rady Miejskiej w Radomiu z okręgu nr 4 przedstawili swoje priorytety. Najważniejsze to: zdrowie, infrastruktura osiedlowa, odbudowa przemysłu i przedsiębiorczości, a także oferta dla ludzi młodych.

– Naszym priorytetem jest przede wszystkim zdrowie i budowa nowego oddziału rehabilitacji. Poza tym aspektem, nasz program dotyka innych płaszczyzn, m.in. bezpieczeństwa, edukacji i infrastruktury. W okręgu nr 4 stan chodników jest w opłakanym stanie, wystarczy spojrzeć choćby na ulicę Polną na osiedlu Kaptur – podkreśla "jedynka" na liście Kinga Bogusz.

– Bardzo nam zależy, by tak duże osiedla jak Gołębiów II czy Michałów rozwijały się. Niestety przez ostanie cztery lata, pod rządami obecnego prezydenta, Obozisko oraz Kaptur stały się miejscami zapomnianymi. Są jeszcze takie ulice na tych osiedlach, gdzie nie ma nawet oświetlenia. Dlatego będziemy te dzielnice wspierać, kładąc nacisk na infrastrukturę. Będziemy również dążyć do tego, by jak najwięcej mieszkańców skorzystało z rządowego programu „Czyste Powietrze” – zapewnia Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

– W poszczególnych dzielnicach jest dużo do zrobienia, ale na wszystko trzeba mieć pieniądze. Polska i Radom zostały zniszczone. W naszym mieście nie ma żadnego przemysłu, zakładu. „Radoskór” czy „Polmetal”, te zakłady należy odbudować sprowadzając wcześniej inwestorów. Mamy pomysł jak tych inwestorów sprowadzić, zapewnić im warunki do rozwoju firm i odbudować radomski przemysł – twierdzi Jerzy Pacholec.

– Jednym z priorytetów drużyny ministra Wojciecha Skurkiewicza jest bezpieczeństwo w szerokim znaczeniu tego słowa. Ja zawężę je do bezpieczeństwa dzieci, które chodzą do szkoły oraz uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne. Bezpieczeństwo dzieci i dorosłych to mój cel, dlatego popieram dawne rozwiązanie polegające na tworzeniu łączonych patroli policji i straży miejskiej – uważa Marek Sołśnia.

– Jestem radomskim przedsiębiorcą i od dekady przyglądam się rozwojowi tego miasta w różnych dziedzinach, dlatego chciałbym zwrócić uwagę na inwestorów. Kontrahenci zamiast inwestować, uciekają poza Radom. Mam nadzieję, że drużyna Wojciecha Skurkiewicza to zmieni po wygranych wyborach – mówi Krzysztof Chrzanowski.

– Jako inżynier geodezji i młody człowiek, który wychował się w Radomiu, chciałbym się skupić na potrzebach osób w moim wieku. Mam na myśli Radę Młodych oraz miejsca odznaczające się wysoką jakością takie jak centrum usług biznesowych, które ma powstać po dawnej Fabryce Broni – przekonuje Mateusz Kuźmiuk.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft