Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-15; 09:25:05 | Grójecki
32 zarzuty dla stomatologa spod Grójca
Grójeccy policjanci oraz prokuratura zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 32 zarzutów 63-letniemu dentyście. Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poświadczał nieprawdę w dokumentach rozliczeniowych swoich pacjentów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Mężczyzna w latach 2004-2017 przekazał do Narodowego Funduszu Zdrowia dokumentację rozliczeniową 45 pacjentów, w której poświadczył nieprawdę i uzyskał w ten sposób kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Policjanci i nadzorujący śledztwo prokurator pracowali nad sprawą od czerwca 2018 roku. W tym czasie przesłuchano blisko 200 osób. Ustalono, że lekarz stomatolog przyjmował pacjentów w swoim gabinecie. Za wizyty i wykonane usługi medyczne nie pobierał od swoich pacjentów pieniędzy, ale mając podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowo wykazywał inne nie świadczone usługi w dokumentacji, którą następnie przesyłał do funduszu. W ten sposób, w ramach refundacji, na jego konto trafiło ponad 14 tysięcy złotych za usługi medyczne.

Na podstawie zebranych przez policjantów i prokuraturę dowodów, 63-letniemu stomatologowi przedstawiono 32 zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia - informuje kom. Agnieszka Wójcik.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft