Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-10-23; 07:59:47 | Szydłowiecki
Idiom polskości w szydłowieckim Muzeum
Szydłowieckie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczciło niezwykłym recitalem fortepianowym w wykonaniu Pawła Kowalskiego.

Było to swoiste muzyczne postscriptum, wpisujące się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku licznie zebrani goście (przybyli także z odległych miast Polski) wysłuchali nokturnów, preludiów, mazurków, polonezów i etiud autorstwa takich mistrzów jak: Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski i Karol Szymanowski. Wykonane z wrażliwością, w niekonwencjonalnej interpretacji utwory polskich twórców poruszyły publiczność i trafiły głęboko do ich serc.

Poza zapowiedzianym programem pianista wykonał ujmująco utwór Krzysztofa Komedy z filmu „Dziecko Rosemary” we własnej aranżacji, dedykując go młodzieży obecnej na recitalu. Na zakończenie zagrał Etiudę c-moll op.10 nr 12 Etiudę Rewolucyjną, która została nagrodzona przez słuchaczy gromkimi brawami i owacją na stojąco. Artysta na bis zagrał kompozycję Wojciecha Kilara z filmu „Smuga cienia”. Po recitalu był także czas na indywidualne pytania oraz autografy. Zebrani goście następnie zwiedzili nową wystawę czasową „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”.

inf. MLIM
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft