Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-28; 14:31:11 | Radom
Zmiany komunikacyjne w rejonie Sadkowa
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z rozbiórką wiaduktu na alei Wojska Polskiego, od dnia 3 grudnia 2018 roku (poniedziałek) autobusy linii 14 będą wycofane z ulicy Chorzowskiej, Natolina i Sadkowa. Do pętli Sadków zostaną przedłużone wybrane kursy linii 24.

Wszystkie kursy linii 14 w tym rejonie będą wykonywane prosto ulicą Lubelską - do pętli Sadków / Lotnisko. Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków: Chorzowska / Wrocławska (NŻ) 01 i 02, Chorzowska I (NŻ) 03 i 04, Natolin I (NŻ), Natolin / Szkoła (NŻ) oraz Sadków / Kościół(NŻ) w stałej lokalizacji - w obu kierunkach. Przypominamy, że przejazd ulicami Chorzowską i Poranną (pod wiaduktem na alei Wojska Polskiego) został zamknięty już wcześniej. Warunkowo był tam jedynie dopuszczony ruch pojazdów budowy i autobusów miejskich linii 14.

W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej Sadkowa w zamian będą przedłużone wybrane kursy linii 24. Będą one wykonywane stałą trasą do pętli Małęczyn Nowy (ulicą Skaryszewską, przez Janów, ulicami Radomską, Makowską i Lubelską w Małęczynie Starym i Nowym), a następnie prosto ulicą Lubelską w Małęczynie Nowym (bez wjazdu na pętlę Małęczyn Nowy kursami w stronę Sadkowa i z wjazdem na nią kursami w stronę Radomia), przez Kiedrzyn, ulicami Lubelską i Poranną w Radomiu (przy ogrodzeniu lotniska) oraz przez Sadków do stałej pętli końcowej.

Na przedłużonym odcinku trasy będą obowiązywały przystanki: Małęczyn Nowy - w kierunku Sadkowa, przelotowy naprzeciw stałej pętli; Małęczyn Nowy / Szkolna - w obu kierunkach, przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Szkolnej; Sadków / Kościół (NŻ) - w obu kierunkach, między ulicą Lubelską a drogą przez Sadków oraz dotychczasowe przystanki linii 14: Sadków II (NŻ), Sadków I (NŻ) i Sadków (pętla).

Korekcie ulegną również rozkłady jazdy autobusów linii 14 i 24 (na linii 24 w soboty, niedziele i święta będą występować znaczne różnice między dotychczasowymi a nowymi godzinami odjazdów z poszczególnych przystanków na trasie!).

Przewidywany termin obowiązywania powyższych zmian (według zapowiedzi wykonawcy rozbiórki wspomnianego wiaduktu) to około 10 dni.

Źródło: MZDiK
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft