Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-29; 11:02:10 | Kultura
Czy Radom to stan umysłu?
Na finał listopada, w ramach finału ogólnopolskiego projektu „Zaproś nas do siebie”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie odbędzie się debata „Odczarować Radom”.

Spotkanie zaplanowano na piątek, 30 listopada o godz. 9. Debata w formie stylizowanej na XVI-wieczny sejmik odbędzie się w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.

Celem debaty jest wskazanie, że działania z zakresu kultury, posiadanie strategii rozwoju kultury oraz sukcesywne zwiększanie nakładów finansowych na nią może być pomysłem na rozwój miasta, jego promocję oraz przyczynić się do budowania silnej marki miejsca z atrakcyjnym turystycznym potencjałem.

Obrady rozpocznie wystąpienie historyka dr Sebastiana Piątkowskiego. Wśród zaproszonych gości i prelegentów są m.in. królewicz Kazimierz Jagiellończyk, Witold Gombrowicz, Edward Gierek, Onufry Zagłoba, chytra baba, dzielna mieszczka i poselstwo z Lublina. Po każdym exposé będzie czas na wypowiedzi gości i publiczności, oraz na wolne wnioski.

W trakcie całej debaty sporządzana będzie na bieżąco „uchwała” o szczególnym znaczeniu kultury w budowaniu wizerunku Radomia, nad którą finalnie odbędzie się głosowanie wszystkich zgromadzonych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft