Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2018-11-29; 11:06:03 | Radomski
Zmienił wygląd, zapuścił brodę, wytatuował się, a i tak nie ukrył się przed "poszukiwaczami"
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zatrzymali kolejnego ukrywającego się przestępcę. Tym razem policyjne kajdanki zacisnęły się na rękach 28-letniego ostrowianina. Mężczyzna trafił do aresztu.

Nie ma tygodnia, by policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu nie zatrzymali osoby poszukiwanej. W sekcji nie ma przypadkowych osób. Policjanci spędzają ze sobą dużo czasu, co przynosi efekty. Zdarza się, że muszą wyjechać na kilka dni, więc najważniejsze jest doświadczenie, zgranie i zaufanie. Tak było także w tym tygodniu, gdy zajęli się kolejnym poszukiwanym.

28-letni Mariusz K. poszukiwany był przez ostrołęcki sąd od ubiegłego roku. Podejrzewany jest o handel narkotykami i bronią. Jak ustalili „poszukiwacze” mężczyzna ukrył się w okolicach podwarszawskich Marek. Zmienił wygląd, zapuścił brodę, wytatuował się i zamieszkał z cudzoziemką.

Zatrzymanie poszukiwanego było utrudnione ponieważ 28-latek zamieszkał na ogrodzonym osiedlu, z podziemnymi garażami, na teren którego nie było łatwo się dostać. Do tego w oknach miał zainstalowane czujki. Był bardzo „elektryczny”. Zachodziło także podejrzenie, iż może posiadać broń.

Policjanci, przy zachowaniu szczególnej ostrożności, zatrzymali 28-latka, gdy wychodził z domu. Ostrowianin nie krył zaskoczenia takim obrotem sprawy. Jeszcze bardziej zaskoczona była jego konkubina, która nie chciała oddać mężczyzny w ręce stróżów prawa. Funkcjonariusze doprowadzili 28-latka do najbliższej jednostki Policji, a po sporządzeniu dokumentacji trafił on do aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce.

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu - informuje Zespół Prasowy KWP.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft