Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-02-05; 14:15:22 | Radom
Udana zbiórka na rzecz radomskiego schroniska
Prawie 1,5 tony karmy, ryżu i makaronów oraz ponad tysiąc koców i kołder udało się zebrać podczas tegorocznej zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu prowadzonej w Urzędzie Miejskim. Przez trzy tygodnie mieszkańcy Radomia przynosili rzeczy potrzebne czworonogom.

- Chcemy troszczyć się o naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego wzorem lat ubiegłych, w tym roku również zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i produktów przeznaczonych dla zwierzaków. Ta szlachetna akcja nie udałaby się przede wszystkim bez zaangażowania mieszkańców Radomia. Efekt zbiórki pokazuje, że jesteśmy miastem otwartym także na pomoc zwierzętom. Bardzo się cieszę z tak dużego odzewu na nasz apel i w imieniu wszystkich tych, którzy na co dzień opiekują się zwierzętami serdecznie dziękuję za wsparcie – mówił prezydent Radosław Witkowski.

W zbiórkę zaangażowały się zarówno osoby prywatne jak również grupy osób, placówki oświatowe, radomski uniwersytet, pracownicy miejskich spółek oraz różne instytucje.

- Po raz kolejny radomianie pokazali wielkie serca i udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obcy. Ta pomoc jest szczególnie ważna w tym trudnym dla zwierząt, zimowym czasie. My oczywiście jako miasto co roku przeznaczamy niemałe pieniądze na utrzymanie radomskiego schroniska. W tym roku jest to milion złotych, ale wsparcie mieszkańców jest naprawdę nie do przecenienia – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie w radomskim schronisku przebywa 570 zwierząt. - Jeśli ktokolwiek dojrzeje do decyzji, by mieć psa lub kota to apeluję o to, żeby czworonoga nie kupować a adoptować. Wierzę, że wiele z nich znajdzie prawdziwy dom i odpowiedzialnych opiekunów. Jednocześnie przypominam wszystkim tym, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, że można wesprzeć nas przekazując 1 procent swojego podatku. Każda złotówka jest dla nas bezcenna – podkreśla Maryla Rybińska, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft