Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-02-26; 08:55:24 | Szydłowiecki
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Nietrzeźwy kierowca lublina jechał ulicami Szydłowca, a sposobem jazdy wzbudził zainteresowanie innego kierowcy. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy nie wahali się zareagować.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 43-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę rano dyżurny szydłowieckiej Policji został poinformowany, że ulicami Szydłowca poruszał się lublin, którego sposób jazdy wzbudził zainteresowanie świadków, i którego bez wahania zatrzymali. W to miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Świadkowie zdarzenia podali, że zauważyli kierującego lublinem, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenie, co do stanu trzeźwości. Gdy zorientowali się, że ich podejrzenia się potwierdziły, wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i szybko poinformowali policję. Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że 43-letni kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna.

Świadkowie zdarzenia, mieszkańcy miasta i gminy Szydłowiec, wykazali się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki ich czujności oraz szybkiej reakcji interweniujących policjantów prawdopodobnie zdarzenie to nie zakończyło się tragedią.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy szybko przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał - informuje st. sierż. Marlena Skórkiewicz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft