Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-06-17; 09:18:07 | Szydłowiecki
Wakacje tuż-tuż. Korzystaj z wodnych kąpieli bezpiecznie!
„Bezpieczna kąpiel” – już po raz 11 pod takim hasłem, ty, razem nad zalewem w Szydłowcu odbył się festyn i pokaz dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Festyn został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z Burmistrzem Szydłowca. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka oraz Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Za kilka dni początek wakacji, słoneczna pogoda i ciepłe dni będą zachęcać do wypoczynku nad wodą. Musimy jednak pamiętać, z czym wiąże się taki wypoczynek. Jest to nie tylko przyjemność i zabawa, niestety gdy wykażemy się lekkomyślnością może pojawić się zagrożenie mogące doprowadzić do tragedii.

Tylko w ubiegłym roku na Mazowszu utonęło 41 osób. Najczęściej wypadki te powodowane są właśnie lekkomyślnością, niejednokrotnie połączoną u osób dorosłych z alkoholem. Groźnie jest również korzystanie z nielegalnych i niestrzeżonych kąpielisk. W trakcie festynu organizatorzy starali się uświadomić i uczulić na wszystkie niebezpieczeństwa, aby wypoczynek nad wodą był tylko przyjemnością. Policjanci Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu opowiadali uczestnikom festynu jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Wręczyli też dzieciom mnóstwo materiałów profilaktycznych właśnie o tym, jak uniknąć zagrożeń podczas wypoczynku. Przygotowano atrakcyjne pokazy umiejętności służb ratownictwa wodnego. Każdy chętny mógł też nauczyć się, jak wyciągnąć z wody tonącego i jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Zademonstrowano działania pościgowe policji wodnej, podczas których policjanci na łodziach motorowych pokazali jak zatrzymuje się jednostki pływające stwarzające zagrożenie na akwenie wodnym.

W organizację pokazów włączyła się też Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, która zaprezentowała akcję gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu Dromader. Strażacy pokazali jak wygląda akcja ratownicza podczas wypadku drogowego, jak z rozbitego pojazdu wydobywa się ofiary z użyciem ciężkiego sprzętu ratownictwa drogowego. Każdy z pokazów był szczegółowo omówiony przez specjalistów, a dzieci ochoczo przyłączały się do dyskusji na temat bezpiecznego zachowania.

Wszystkie pokazy wspólnie z uczestnikami festynu obserwował wraz z zaproszonymi gośćmi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk, a także Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki, mł. insp. Piotr Kulesza Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft