Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-27; 16:11:27 | Radomski
Pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę już 41. raz
Trwają intensywne przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku w programie nastąpi ważna zmiana. Nie będzie Mszy św. ostatniego dnia w Mstowie. Wszyscy są zaproszeni na Przeprośną Górkę na nabożeństwo pokutne i wspólny wymarsz stamtąd na Jasną Górę

- Od lat ostatniego dnia pielgrzymki, już po wejściu na Jasną Górę, sprawowana jest wieczorem Msza św. dla jej uczestników z naszej diecezji. Przygotowując program, już od jakiegoś czasu dostrzegaliśmy potrzebę czytelnego znaku, nabożeństwa pokutnego, które by wszystkich scalało. Pomyśleliśmy, że dobrze będzie, jeśli ostatniego dnia wszyscy spotkają się przed wejściem na Jasną Górę na takim nabożeństwie. Doskonałym miejscem jest Przeprośna Górka, miejsce, skąd pierwszy raz widać jasnogórską wieżę i gdzie pątnicy zawsze się przepraszają - wyjaśnia ks. prał. Albert Warso, ojciec duchowny pielgrzymki.

- Zawsze ostatniego dnia dołączają do wędrujących pątników goście. W tym roku zapraszamy biegnących, jadących na rowerach i tych, co dojadą samochodami i autokarami, nie do Mstowa, ale na Przeprośną Górkę, gdzie kolumny naszej pieszej pielgrzymki dotrą około godz. 11. Tam będzie posiłek, a w samo południe przy sanktuarium św. o. Pio nabożeństwo pokutne. To będzie również ekspiacja za akty profanacji wizerunku Matki Najświętszej, za znieważanie wiary, Kościoła, tego, co dla nas święte - mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.

W tym roku hasło pielgrzymki, jak i w poprzednich latach, jest tożsame z hasłem roku duszpasterskiego. - Przyświeca nam hasło "W mocy Bożego Ducha". Pochylimy się nad obecnością Ducha Świętego w Kościele, a do tego, zgodnie z życzeniem bp. Henryka Tomasika w konferencjach będziemy bazować na adhortacji papieża Jana Pawła II "Christifideles laici", o roli świeckich w Kościele. Będziemy mówić o Kościele, o darach Ducha Świętego, o różnych powołaniach w Kościele, o rozeznawaniu powołań, ale też o współpracy duchownych ze świeckimi. Obok tego z okazji 20. rocznicy beatyfikacji przypomnimy postacie kapłanów męczenników okresu II wojny światowej i sługi Boże, których procesy prowadzi nasza diecezja, a więc: bp. Piotra Gołębiowskiego, matkę Kazimierę Gruszczyńską i ks. Romana Kotlarza - zapowiada ojciec duchowny pielgrzymki.

info: radom.gosc.pl
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft