Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-07-30; 13:53:38 | Radomski
Blisko 200 Terytorialsów na zgrupowaniu poligonowym [GALERIA]
Trwa Zgrupowanie poligonowe 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Żołnierze mają za sobą już połowę intensywnego szkolenia. Czas wypełniony jest od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Do Wędrzyna żołnierze wyruszyli w poniedziałek, 22 lipca. Na poligon z Radomia wyjechało blisko 200 żołnierzy. Trwające 14 dni szkolenie zintegrowane, podsumowuje pierwszy rok szkolenia indywidualnego.
Szkolenie rozpoczęło się od przybycia żołnierzy do jednostki, gdzie pobrali broń i niezbędne wyposażenie indywidualne, m.in.: hełm, kamizelkę taktyczną. Po dokonaniu niezbędnych formalności udali się autokarami do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w m. Wędrzyn.

- Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu rocznych szkoleń zintegrowanych. Radomscy „Terytorialsi”, którzy przebywają na poligonie kończą etap szkolenia indywidualnego i poddają się weryfikacji umiejętności przed kolejnym etapem, jakim jest szkolenie specjalistyczne. Wszyscy żołnierze z ogromną determinacją wykonują swoje zadania, co bezpośrednio wpływa na podwyższenie poziomu ich wyszkolenia. Podczas dwutygodniowego zgrupowania grupa się również integruje, a to bardzo ważny aspekt np. w wykonywaniu przez nasz batalion zadań związanych m.in. z zarządzaniem kryzysowym, czy akcjach poszukiwawczych, czego mieliśmy dowód w trakcie niedawnych poszukiwań 5-letniego dziecka – tłumaczy Dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, jednoczenie Dowódca Zgrupowania Poligonowego ppłk Łukasz Baranowski.

Czas poligonu wypełniają zajęcia z taktyki, topografii, terenoznawstwa, udzielania pomocy poszkodowanemu na polu walki itp. Wiele godzin podczas zgrupowania poligonowego żołnierze spędzają na strzelnicy, gdzie doskonalą swoje umiejętności z zakresu prowadzenia skutecznego ognia do celów stałych, jak również ukazujących się. Ale nie tylko. Żołnierze zrealizowali już rzut granatem ćwiczebnym, który przygotowuje ich do rzutu granatem bojowym. Natomiast popołudnia wypełniają im zajęcia z musztry oraz regulaminów.

- Jest to dla nas bardzo trudne i wymagające szkolenie, ale również bardzo ciekawe, urozmaicone i pogłębiające naszą wiedzę wojskową doświadczenie. Dużą nowością w naszym szkoleniu są zajęcia z „czarnej” taktyki. Wiedzę z tego zakresu przekazują nam nasi koledzy, żołnierze OT, którzy zdobywali wiedzę pod czujnym okiem instruktorów z MZSów. – mówi szer. OT Daniel DYGAS, na co dzień technik w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Radomiu.
„Wiedzę i doświadczenie przekazują nam doświadczeni i wymagający instruktorzy, którzy sprawiają że nie możemy narzekać na nudę. Podnosimy swoje umiejętności z zakresu taktyki i strzelania. W trakcie poligonu możemy zweryfikować wszystką wiedzę i umiejętności, które zdobywaliśmy przez cały okres szkoleniowy w radomskim batalionie” – dodaje ppor. OT Jacek MOSKWA - nauczyciel dyplomowany pracujący w szkołach regionu radomskiego.

Szkolenie 62blp w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie potrwa do 4 sierpnia. Żołnierze spędzą tam nieprzerwalnie dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin.


Galerię zdjęć ze szkolenia możecie obejrzeć na portalu www.RadomNews.pl klikając TUTAJ

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft