Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-08-01; 15:08:52 | Radom
Zmierz się z mistrzem i wygraj bilety na 95. PZLA Mistrzostwa Polski!
W najbliższą sobotę, 3 sierpnia, Plac Jagielloński zamieni się w wyjątkową arenę sportową. Całe rodziny zaproszone są na piknik lekkoatletyczny "Zmierz się z Mistrzem". Podczas imprezy będzie okazja spotkać się z radomskimi medalistkami największych wydarzeń sportowych - Martyną Kotwiłą, Natalią Wosztyl i Anetą Rydz, a najmłodsi będą mieli okazję do rywalizacji z mistrzyniami!

Sierpień w Radomiu upływać będzie pod hasłem lekkiej atletyki. W jego kulminacyjnym punkcie, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w dniach 23-25 sierpnia o medale mistrzowskie walczyć będą najbardziej utytułowani sportowcy znad Wisły. - Dlatego celem sobotniego pikniku jest właśnie promocja Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce oraz przybliżenie piękna tej dyscypliny sportu. Najmłodsi radomianie będą mogli wziąć udział w takich konkurencjach sportowych jak: bieg przez płotki, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok wzwyż czy bieg sprinterski - podkreśla dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Sprzęt oczywiście zostanie dostosowany do potrzeb dzieci.

Rywalizacja sportowa będzie przebiegła pod okiem radomskich lekkoatletów. W imprezie wezmą udział m.in. Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl i Aneta Rydz, medalistki najważniejszych sportowych wydarzeń. Na najmłodszych czekać będą medale oraz dyplomy. Będzie także okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze wspomnianymi sportsmenkami. Uwaga! Udział dzieci w konkurencjach lekkoatletycznych wymagać będzie zgody rodzica lub prawnego opiekuna.

Podczas pikniku nie zabraknie też dodatkowych atrakcji. Najmłodsi, pod opieką animatorek, będą mogli uczestniczyć w zabawach, malowaniu twarzy, konkursach oraz pobawić się na dmuchańcach. W tym czasie rodzice będą mogli skorzystać z atrakcji w strefie relaksu. W strefie edukacyjnej natomiast, do wygrania będą bilety na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – RADOM- 2019.

Sobotnia impreza na Placu Jagiellońskim rozpocznie się o godz. 13 i potrwa do godz. 17. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie wolny!

Organizatorami Pikniku Lekkoatletycznego „Zmierz się z Mistrzem” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Gminą Miasta Radomia przy współudziale Galerii Słonecznej oraz programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft