Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-08-05; 06:58:08 | Radom
Biegowi pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę
Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, wyruszy VIII Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa. W tym roku do Częstochowy pobiegnie 50 pielgrzymów, dodatkowo będą dwie osoby czuwające nad techniczną stroną pielgrzymki.

Część z nich to osoby, które już wiele razy brały udział w tej formie pielgrzymowania, ale jest również kilkoro debiutantów. Tradycyjnie już najstarszym pielgrzymem jest Tadeusz Tymirski. Pielgrzymi będą biegli w systemie sztafetowym i w ciągu dwóch dni pokonają blisko 200 km. Trzeciego dnia po biegowym odcinku 21 km pielgrzymi na Przeprośnej Górce dołączą do pieszej pielgrzymki i stamtąd już pieszo wyruszą w kierunku Jasnej Góry. Jak na każdej pielgrzymce - biegacze codziennie będą uczestniczyli we Mszy Świętej, a ich bieg będą wypełniały modlitwy: poranne Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, nie zabraknie również konferencji. Duchową opiekę nad biegaczami będą sprawowali dwaj księża, którzy razem z nimi będą brali udział w tych biegowych rekolekcjach: ks. Albert Chruślak oraz ks. Piotr Popis.

Organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” . Kierownikiem pielgrzymki będzie - kolejny raz - Tadeusz Kraska. Biegacze rozpoczną swoje pielgrzymowanie Mszą Świętą o godz. 7:00 w kościele pw. Chrystusa Kapłana przy ul. Młyńskiej 23/25, a następnie wyruszą na swój pierwszy biegowy etap do Kowali. - Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby towarzyszyć pielgrzymom na tym odcinku - zachęcają organizatorzy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft