Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-10; 09:23:13 | Radom
Z myślą o osobach bezdomnych
Patrol medyczny znów wyjedzie na ulice Radomia, by udzielać pomocy osobom bezdomnym. Od połowy października patrol złożony z wolontariuszy radomskiej Caritas, ratowników medycznych oraz strażników miejskich będzie odwiedzał miejsca, w których koczują bezdomni.

Porozumienie w sprawie współpracy podpisali: dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej oraz komendant Straży Miejskiej. – Kontynuujemy akcję, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Mamy świadomość, że przynosi ona efekty. Niestety w naszym mieście są osoby bezdomne, które nie chcą skorzystać z naszej pomocy, choćby w postaci zakwaterowania w noclegowni, a często ich stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Nie chcemy takich osób pozostawiać samych sobie, dlatego po raz kolejny w Radomiu będą realizowane wspólne patrole – mówi zastępca prezydenta, Jerzy Zawodnik.

Patrol medyczny będzie wyjeżdżał do potrzebujących co dwa tygodnie, we wtorki w godzinach 10.00 - 13.00. – Umowa z dyrektorem szpitala jest taka, że jeśli będzie taka potrzeba, to patrol będzie częściej docierał do potrzebujących. Zebraliśmy już spore doświadczenie w ubiegłym roku – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Jak co roku w pomoc osobom bezdomnym jest też zaangażowana Straż Miejska. - W tym roku przygotowania zaczęliśmy od aktualizacji mapy bezdomności. Jesteśmy w trakcie sprawdzania wszystkich miejsc, w których często przebywają osoby bezdomne. Na terenie Radomia jest ich około trzydziestu. Przed nami akcja związana z patrolem medycznym. Będziemy się starali wszystkim osobom, które nie wymagają hospitalizacji udzielić pomocy na miejscu – mówi Grzegorz Sambor, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.

Patrol do osób potrzebujących będzie wyjeżdżał z odpowiednim sprzętem, środkami medycznymi oraz doświadczonymi ratownikami, którzy będą badali bezdomnych. W razie potrzeby udzielą im doraźnej pomocy, albo skierują do przychodni lub szpitala.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft