Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-10-10; 09:27:31 | Radom
W Radomiu powstał Przyjazny Dom
Rozpoczął działalność Dzienny Dom Pomocy, który powstał w DPS przy ulicy Wyścigowej. Na utworzenie i prowadzenie "Przyjaznego Domu" miasto otrzymało ponad milion złotych z funduszy unijnych. W nowej placówce swoje miejsce znajdą osoby niesamodzielne i potrzebujące pomocy.

- Rozwijamy naszą radomską politykę wytchnieniową. Chcemy być najlepsi w Polsce, bo już jesteśmy uważani za miasto, które jest liderem, jeżeli chodzi o prowadzenie polityki wytchnieniowej dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunów. W „Przyjaznym Domu” opiekę i wsparcie otrzymają osoby potrzebujące, a ich stali opiekunowie będą mieli czas dla siebie. I taki jest właśnie cel rozwijanej w mieście polityki wytchnieniowej – powiedział podczas otwarcia prezydent Radosław Witkowski.

Oferta "Przyjaznego Domu" jest skierowana do 30 osób zależnych oraz 15 faktycznych opiekunów. Uczestnikami projektu są osoby starsze z niepełnosprawnością oraz osoby starsze wymagające opieki lub wsparcia w związku z brakiem możliwości samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności z dnia codziennego. - Nasi podopieczni mogą liczyć na wysokiej jakości usługi opiekuńcze. Od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 - 15.30 realizujemy w placówce usługi opiekuńcze, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Nasi podopieczni oraz ich opiekunowie mogą też liczyć na wsparcie psychologa oraz korzystać z porad prawnych – podkreśla Renata Pogodzińska, dyrektor DPS przy ul. Wyścigowej.

Realizacja projektu „Przyjazny Dom” potrwa do 30 czerwca 2021 roku - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft